Mała Helenka z Wadowic walczy o sprawność nóżek: urodziła się z rzadką wadą. Potrzeba pieniędzy
Mała Helenka z Wadowic walczy o sprawność nóżek. Pomóc może każdy

Mała Helenka z Wadowic walczy o sprawność nóżek: urodziła się z rzadką wadą. Potrzeba pieniędzy na opiekę i protezy. Pomóc dowolną kwotą może każdy!

Helenka urodziła się w maju tego roku z wadą nóżek: obustronną hemimelią strzałkową. Jest to bardzo rzadka wada, w Polsce rodzi się z nią nie więcej niż 7 dzieci rocznie, a przypadki gdy wada dotyczy obu nóżek zdarzają się jeszcze rzadziej. W nóżkach Helenki brakuje kości strzałkowych, kości piszczelowe są wygięte i skrócone, stopy są hipoplastyczne, mają po trzy paluszki i są nieprawidłowo ustawione. Dodatkowo prawa nóżka jest krótsza od lewej, a różnica w długości będzie się pogłębiać.

Aby Helenka mogła chodzić konieczne jest wieloetapowe leczenie, które polegać będzie m.in. na wyprostowaniu kości piszczelowych, ustawieniu stóp w prawidłowej pozycji oraz wydłużaniu nóżek. Pierwszy etap leczenia odbędzie się między 18 a 24 miesiącem życia. Lekarze dają Helence bardzo duże szanse na sprawność i samodzielność, a historie dzieci, które zakończyły już leczenie i nie tylko postawiły pierwsze kroki, ale niczym nie ustępują w sprawności swoim rówieśnikom, napawają rodziców ogromną nadzieją.

Od trzeciego miesiąca życia Helenka jest pod opieką ortopedy i rehabilitanta. Przez kilka najbliższych lat będzie potrzebować rehabilitacji i regularnych wizyt u ortopedy. Niestety w przypadku Helenki refundowana jest jedynie jedna godzina rehabilitacji tygodniowo, natomiast wizyty u lekarzy specjalistów odbywają się wyłącznie prywatnie. Dużym obciążeniem finansowym są dla rodziców również ortezy ortopedyczne, które już niedługo będą musieli zakupić i wymieniać je regularnie wraz ze wzrostem Helenki, a które podlegają tylko częściowej refundacji.

Aby móc zapewnić Helence najlepszą opiekę i pomoc w rozwoju zdecydowali się prosić o pomoc organizując zbiórkę na popularnym portalu pomagam.pl. Pomóc może każdy dowolną kwotą: każda wpłata jest dla nich nieocenionym wsparciem i przybliża Helenkę do postawienia pierwszego kroku.

Link do zbiórki TUTAJ.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.