Niedawno zakończyła się trwająca ponad rok rozbudowa o dwie kondygnacje wadowickiego szpitala. Wszyst
Oficjalnie otwarto dwie nowe kondygnacje w wadowickim szpitalu

Niedawno zakończyła się trwająca ponad rok rozbudowa o dwie kondygnacje wadowickiego szpitala. Wszystko już tu funkcjonuje, ale dopiero teraz odbyło się oficjalne otwarcie inwestycji i przeniesionych tutaj oddziałów.

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach w czerwcu 2022 roku rozpoczął potężną inwestycję: nadbudowę pawilonu „E” o dwie kondygnacje wraz z niezbędnym wyposażeniem. Prace wykonywała firma Warbud S.A. wyłoniona w przetargu. Trwały  kilkanaście miesięcy i niedawno się zakończyły. Dotychczasowa kubatura Pawilonu „E” wynosi 28 267,32 m3, a zrealizowana kubatura w ramach nadbudowy to 10 856,90m3. Nowo wybudowana  powierzchnia użytkowa dla dwóch kondygnacji to 2 464,54 m2.

Mimo, że wszystko od jakiegoś czasu już funkcjonuje, oficjalne otwarcie dwóch wybudowanych kondygnacji odbyło się w poniedziałek (4.12). W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz województwa, powiatu, wójtowie i burmistrzowie gmin z powiatu wadowickiego, przedstawiciele wykonawcy, służby zdrowia, pracownicy szpitala i media.

Na specjalnie zorganizowanej konferencji nie zabrakło podziękowań, prezentacji inwestycji jak i planów ZZOZ w Wadowicach na najbliższe lata. Oprowadzeni goście mogli zwiedzić też przeniesione tutaj oddziały. Wszystko robi duże wrażenie.

 

Na przedostatniej kondygnacji utworzony  został Ośrodek Szybkiej Diagnostyki i Terapii Krótkoterminowej, w tym skonsolidowane pracownie diagnostyczne  i Oddział Chirurgii I Dnia z dwoma salami operacyjnymi. Będą tam przeprowadzane jednodniowe zabiegi między innymi z zakresu otolaryngologii i okulistyki oraz obecnie są wykonywane endoskopowe badania diagnostyczne. W ramach Zakładu Endoskopii zostały uruchomione trzy Pracownie (tj.  Pracownia gastroskopii, kolonoskopii, a także cystoskopii). W Ośrodku Szybkiej Diagnostyki i Terapii Krótkoterminowej funkcjonuje również Pracownia Diagnostyki Kardiologicznej.  

Na ostatniej kondygnacji zostały rozlokowane dwa Oddziały Chorób Wewnętrznych, które do niedawna znajdowały się w różnych częściach szpitala (dwa różne pawilony). Takie rozmieszczenie poprawi organizację szpitala, oraz umożliwi rozwój świadczeń realizowanych na oddziale geriatrii.

Dodatkowo, od początku przyszłego roku na uwolnionej przestrzeni na parterze szpitala zostaną uruchomione oddziały rehabilitacji: dzienny oraz stacjonarny, co pozwoli na kompleksowe zaopatrzenie pacjentów po zabiegach wykonywanych na oddziale urazowo – ortopedycznym (np. po operacjach  endoprotezoplastyki). Takie rozwiązania, w dłuższej perspektywie, ograniczą transmisję zakażeń wewnątrzszpitalnych oraz umożliwią zaspokojenie potrzeb zdrowotnych pacjentów w zakresie świadczeń niezrealizowanych  w okresie pandemii.  Dzięki inwestycji oraz planowanemu rozszerzeniu działalności znacząco podniesiemy dostępność do badań diagnostycznych oraz krótkich zabiegów dla mieszkańców powiatu wadowickiego i powiatów ościennych.

Inwestycja przyczyni się do uporządkowania funkcji szpitala poprzez racjonalne rozmieszczenie oddziałów w ramach zasobów infrastrukturalnych oraz pozwoli na podniesienie jakości udzielanych świadczeń dzięki, dostępowi do niezbędnej, nowoczesnej aparatury medycznej. Dzięki zrealizowanej nadbudowie stworzyliśmy bezpieczne i

Dotychczasowa  wartość inwestycji wynosi  ponad 43 miliony złotych. Kwota na ten cel pochodzi  z dofinansowania ze Starostwa Powiatowego  w Wadowicach w wysokości 22 milionów, ze środków przekazanych przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach Działania 14.1 REACT-EU dla zdrowia  14 999 999,99 złotych, z budżetu państwa – rezerwy ogólnej dotacja w wysokości 3 milionów złotych natomiast 2,5 miliona  zostało przekazane przez  gminy powiatu wadowickiego. Udział środków własnych ZZOZ to kwota 1 317 867,00 złotych

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+9 #1 Marek 2023-12-04 14:15
I z tego towarzystwa wyjdzie na miasto i urzędy Kraken.
Siewcy śmierci!
Cytować
+19 #2 Haha 2023-12-04 14:33
Na h*j ta kaczka tam się szweda?
Cytować
+6 #3 K7 2023-12-04 14:42
Wyłączcie tę głupawy podkład muzyczny , tylko przeszkadza i w ogóle tu nie pasuje . Nie doczytałem , bo mnie szlag trafia.
Cytować
+16 #4 Mieszkaniec 2023-12-04 15:12
Tylko po co jak lekarzy specjalistów którzy mają wiedzę brak i żaden nie przyjedzie tu do pracy bo by sobie zepsuł opinie......
Cytować
+14 #5 Wypity Piotr 2023-12-04 15:20
Fifi będzie leczył. On wszystko potrafi.
Cytować
+13 #6 Ivan 2023-12-04 15:28
Czy egzorcysta poświęcił windę i wypędził z niej przyszłe usterki :D
Cytować
+7 #7 Adrian 2023-12-04 15:46
No to bedzie leczenie na wysokim poziomie, pewnie w cene łozka podatek klimatyczny, dyc to juz prawie stratosfera. Na otwarciu jak zwykle masa gryzipiórków ,którzy reki nie przyłozyli, żeby to zbudować, każdą budowle powinien otierać kierwonik budowy i gośc, ktory akurat wkrecił oststnią śrubę, oraz ludzie, którzy bedą tam pracować, ile pracy włozył fircyk kaczyński ? Standardow nie mogło zabraknać szamana, którego szczytem umijętności medycznych jest upuszczanie ludziom krwi, a teraz powodowanie ,że ludzi krew zalewa, jak widza kiepa z zmitką polwajacego wodą z nieznanego żrodła winde, panele sterowania, czy inny sprzęt , kóry lubi kontakt, ze wodą z umywalki z plebanii,wymies zaną z czort wie czym.
Cytować
+10 #8 berek 2023-12-04 15:50
Tak a świstak zawija w sreberka.Podobn o cały weekend przewożono sprzęty żeby miało co stać.I rozwój ortopedii prywatnej zaspokaja żywotne potrzeby mieszkańców powiatu i okolicy.A nie łaska to na co się najczęściej umiera-kardiolo gia, neurologia.Ale co to obchodzi mieszkańców Krakowa
Cytować
-1 #9 Raf 2023-12-04 16:09
Zobaczcie co się dzieje - przypomnijmy że PiS zablokował takie budowy ale opozycja szykuje zmian:
"Projekt zmiany ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła obok zapisów zamrażających ceny dla odbiorców indywidualnych wprowadza również zapisy liberalizujące zasady budowy farm wiatrowych. W tym samym czasie Komisja Europejska warunkowo przyznaje Polsce od dawna należne 5 mld euro z KPO. Równolegle problemy finansowe ma jedna z największych niemieckich firm zajmujących się OZE. Zbyt dużo zbiegów okoliczności na raz."
https://polskieradio24.pl/42/3167/artykul/3293268,5-mld-euro-z-kpo-dla-polski-z-tej-kwoty-nawet-45-mld-euro-moze-wrocic-do-niemiec

"Jedyną transzą KPO, której Komisja Europejska nie zablokowała Polsce, jest ta na budowę wiatraków"
https://www.fronda.pl/a/Absolutny-skandal-Prawie-300-mln-ulg-dla-niemieckich-firm-wiatrakowych,223624.html

"Polska kupi zużyte turbiny z Niemiec? Kolejne szokujące zapisy projektu Platformy
(...)
Okazuje się, że w ramach „modernizacji” polskich wiatraków, przewiduje on wymianę turbin na pochodzące z importu urządzenia
(...)
Okazuje się, że propozycja zakłada, iż do Polski będą trafiać używane turbiny z importu. Polska będzie miała w ten sposób ponieść koszty składowania i utylizowania niebezpiecznych odpadów po wiatrakach wyeksploatowany ch wcześniej przez Niemcy i inne państwa.
"
https://www.fronda.pl/a/Polska-kupi-zuzyte-turbiny-z-Niemiec-Kolejne-szokujace-zapisy-projektu-Platformy,223654.html
Cytować
+7 #10 berek 2023-12-04 16:15
@ obserwator
Żeby ta rewolucja inwestycyjna czkawka ci się nie odbiła.Zobacz co jest z oddziałami szpitalnymi .Dwie interny kiedyś jak jedna i jakaś dziwna geriatria, mini chirurgia ogólna i największa ortopedia…
Cytować
+7 #11 Seba 2023-12-04 16:20
Na stronie powiatu piszą że ogromny wkład miał poseł Filip. Ile przelał kasy? Proszę o odpowiedź.
Cytować
+11 #12 Yanek 2023-12-04 16:42
Człowiek se na budowie flaki wypruwał żeby teraz pisowski dzban mordę cieszył i koleś w czarnej sukience wziął moja miesięczną pensje za pokropienie ścian, kurwa jaki ciemnogród
Cytować
-14 #13 Mieszkaniec 2023-12-04 16:44
Cytuję Seba:
Na stronie powiatu piszą że ogromny wkład miał poseł Filip. Ile przelał kasy? Proszę o odpowiedź.

Tak ciężko Ci zrozumieć że przyczynił się do pozyskania środków. Weź pod uwagę że wcześniej nie było w regionie takich inwestycji na taką skalę.
Cytować
+6 #14 Seba 2023-12-04 16:49
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję Seba:
Na stronie powiatu piszą że ogromny wkład miał poseł Filip. Ile przelał kasy? Proszę o odpowiedź.

Tak ciężko Ci zrozumieć że przyczynił się do pozyskania środków. Weź pod uwagę że wcześniej nie było w regionie takich inwestycji na taką skalę.

W jaki sposób się przyczynił. Dowody!
Cytować
-9 #15 Gość 2023-12-04 16:50
Cytuję Obserwator:
Warto przypomnieć jak było kiedyś za czasów "ekspertów" z opozycji:
Cytat:
Miał spłacać długi szpitala, a znacząco je zwiększył. Tak ojciec Borysa Budki “kierował” wadowicką placówką medyczną

https://stefczyk.info/2019/10/03/mial-splacac-dlugi-szpitala-a-znaczaco-je-zwiekszyl-tak-ojciec-borysa-budki-kierowal-wadowicka-placowka-medyczna/

Więc niech nikt nie chrzani że PiS nic nie robił bo w naszym regionie zrobiono ogrom inwestycji, a szpital to wręcz przeszedł rewolucję inwestycyjną.
Kolejna gigantyczna afera wiatrakowa i kogo widzimy:

"Prawda jest jednak taka, że to Budka był odpowiedzialny za tę ustawęSam wyszedł na pierwszą konferencję prasową razem z Pauliną, a potem zapadł się pod ziemię"
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-zgrzyt-w-koalicji-kto-odpowie-za-wpadke-z-ustawa-wiatrakowa,nId,7188942
Cytować
-11 #16 Gość 2023-12-04 16:53
Cytuję Yanek:
Człowiek se na budowie flaki wypruwał żeby teraz pisowski dzban mordę cieszył i koleś w czarnej sukience wziął moja miesięczną pensje za pokropienie ścian, kurwa jaki ciemnogród

Nie obrażaj ludzi, nikt ci zwodu nie wybierał mogłeś iść na posła. Błogosławieństw o jest zawsze bezpłatne, a wszelkie datki są dobrowolne zawsze nie spotkałem się w naszym regionie by było inaczej więc jak nie chodzisz do się nie wypowiadaj.
Cytować
-6 #17 Mieszkaniec 2023-12-04 16:57
Cytuję Seba:
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję Seba:
Na stronie powiatu piszą że ogromny wkład miał poseł Filip. Ile przelał kasy? Proszę o odpowiedź.

Tak ciężko Ci zrozumieć że przyczynił się do pozyskania środków. Weź pod uwagę że wcześniej nie było w regionie takich inwestycji na taką skalę.

W jaki sposób się przyczynił. Dowody!


No w taki że pozyskano środki dla naszego regionu dla tej inwestycji, a bez tego ta inwestycja była nie wykonalna. To że mieliśmy posła z naszego regionu daje dużą przewagę. Tak samo pozyskał środki dla straży na bardzo dużą ilość sprzętu ( wielu go tu atakowało za to że reprezentował straż pożarną )
Cytować
+2 #18 Lucek 2023-12-04 17:50
Dobrze by było potrafić leczyć to co urządzenia wskażą.
Czy te pracownie diagnostyczne są prywatne? Ktoś wie?
Cytować
0 #19 Seba 2023-12-04 19:01
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję Seba:
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję Seba:
Na stronie powiatu piszą że ogromny wkład miał poseł Filip. Ile przelał kasy? Proszę o odpowiedź.

Tak ciężko Ci zrozumieć że przyczynił się do pozyskania środków. Weź pod uwagę że wcześniej nie było w regionie takich inwestycji na taką skalę.

W jaki sposób się przyczynił. Dowody!


No w taki że pozyskano środki dla naszego regionu dla tej inwestycji, a bez tego ta inwestycja była nie wykonalna. To że mieliśmy posła z naszego regionu daje dużą przewagę. Tak samo pozyskał środki dla straży na bardzo dużą ilość sprzętu ( wielu go tu atakowało za to że reprezentował straż pożarną )

Pierniczysz. Znam strażaków i wiem jak to wygląda. On tylko do zdjęć występuje. Tylko to potrafi. Stać.
Cytować
+6 #20 Zenek 2023-12-04 19:44
Szpital /budynki/ Ok, ale lekarze szczególnie ortopedia to tragedia. Ostatnio tak znajomej złożyli złamaną rękę, że Kraków musiał robić operację
Cytować
+2 #21 Zuza 2023-12-04 20:03
I co z tego że otwarli jak wcale nie ma miejsc żeby kogoś przyjąć...
Cytować
+4 #22 lukasz 2023-12-04 22:35
Żeby tak tylko liczyli oprowadzają nie trudź ludzi tymi szczepionkami na covid bo to nic nie pomaga Po pierwsze żadnego covid nie ma wyprodukowali tyle szczepionek nie mają co z tym teraz robić to szczepią ludzi starszych i babcię żeby ich pokończyć płacimy co miesiąc zdrowotnego tyle kasy a żeby stać w kolejkach masakra a w tym szpitalu Wadowicach to nic tylko hihihi hahaha kawusia i sztuczne kolejki trzeba być zdrowym Żeby nie chodzić dotyk szpitali bo mi tylko czekają na takich ludzi pobudowali prywatne kliniki ludzie płacą szczególnie tam na Wenecji i nie tylko co nasza państwowe pieniądze siedzą a prywatnie klikak siedzą do 23
Cytować
+5 #23 Marcin 2023-12-05 09:25
No proszę co my tutaj mamy, ostatnio widzę taki artykuł "Od 1 grudnia ZZOZ w Wadowicach zmienia zasady odwiedzin pacjentów w wadowickim szpitalu. Wraca m.in. obowiązek dezynfekcji rąk i noszenia maseczek", a tutaj takie coś. Jak widać są "równi i równiejsi", banda hipokrytów.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.