Nieodśnieżony parking, nieczynna winda i śmierdzący dramat w sanitariatach. Użytkownicy niedawno odd
Parking w śniegu, winda nieczynna, ubikacje dramat. Użytkownicy nowego dworca wkurzeni

Nieodśnieżony parking, nieczynna winda i śmierdzący dramat w sanitariatach. Użytkownicy niedawno oddanego do użytku dworca autobusowego w Wadowicach żalą się nam na warunki.

Na otwarcie pofatygował się sam  marszałek małopolski Witold Kozłowski oraz członek zarządu województwa małopolskiego Iwony Gibas, którzy nie szczędzili pochwał na temat nowej inwestycji. Minęło niecałe dwa tygodnie, a już mieszkańcy wyżalają się nam na panujące tutaj warunki i że coś brakuje tutaj gospodarza...

W męskiej łazience na nowym dworcu śmierdzi gorzej jak w tym toitoi który był na Fabrycznej. Zdaje się okoliczne żule już sobie tam zrobiły miejsce do mycia i odpoczynek – pisze do nas jeden z czytelników

Jest też problem z zimowym utrzymaniem obiektu. O ile dół jest czarny, rozjeżdżony przez busy, to sporym problemem jest kondygnacyjny parking, który w poniedziałek (27.11) utrzymany jest w stylu raczej alpejskim, czyli na biało...

Podjazd cały w śniegu i lodzie, można jeździć na sankach – informuje kolejny czytelnik

 

Jakby tego było mało, nie działa też winda o czym informuje subtelna karteczka na drzwiach.

 

Przypomnijmy, że remont i przebudowa dworca autobusowego przy ulicy Piłsudskiego w Wadowicach trwała prawie dwa lata. Wybudowano tutaj nowy dwukondygnacyjny oszklony budynek, który  stanowi zaplecze dworca a także dwupoziomowy parking: na dole dla autobusów i rowerów, a na górze dla samochodów (mający 70 miejsc) i  zatoki parkingowej Kiss&Ride. Parkowanie tutaj jest darmowe.

Wybudowano  też mini rondo na którym pojazdy zawracają a także dojazd do nowej siedziby wadowickiej policji i nowe stanowiska  dla autobusów i busów. Wyasfaltowano całość, postawiono ławki i zieleń, namalowano oznakowanie, zainstalowano stojaki dla rowerów jak i stację ich naprawy. Na elewacji zainstalowano też spory herb miasta, napis PARKUJ I JEDŹ oraz tablicę informującą o wolnych miejscach parkingowych.

Niestety mimo zapowiedzi, inwestycja nie została oddana z końcem 2022 roku. Jak tłumaczył się wtedy burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, na przeszkodzie stanęła zarówno pogoda jak i biurokracja. Stąd Urząd Miejski w Wadowicach przedłużył wykonawcy termin zakończenia prac do czerwca tego roku. I tego terminu nie udało się dotrzymać, mówiło się za to, że wraz z nowym rokiem szkolnym w końcu się uda. Tak również się nie stało. Z końcem sierpnia magistrat poinformował nas, że od dłuższego czasu trwają tutaj prace odbiorcze a na przeszkodzie stanął Tauron i dostarczenie prądu. Na swoim Facebooku burmistrz Bartosz Kaliński poinformował wtedy , że dworzec zostanie uruchomiony dopiero za kilka tygodni.

Kilka tygodni już minęło, cały obiekt był oświetlany w nocy i pasażerowie coraz bardziej niecierpliwili się  nieoddaną do użytku inwestycją.  Niedawno Urząd Miejski w Wadowicach poinformował nas, że  trwało oznakowanie całego obiektu oraz wyposażanie budynku dworca (m.in. poczekalni dla podróżnych, biura dyspozytora). W końcu udało się go na szczęście otworzyć. Betonowy obiekt czeka jeszcze jedna budowlana modyfikacja. Z trzech stron pokryje go elewacja ze specjalnych płyt, coś w rodzaju sidingu. Ma to być zrealizowane jeszcze w tym roku i nie będzie potrzeby wyłączania obiektu z użytku.

Inwestycja kosztowała ponad 13,7 miliona złotych i została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO województwa małopolskiego.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+19 #1 chorągiewka 2023-11-27 10:47
Czegoś nie rozumiem Najpierw tu na blogu wszystko jest chwalone mimo spóźnionego terminu
Mimo iż widać fuszerkę wała itp .
I teraz nagle ktoś ma problem ?:O
To jest jakość z łaczan każdy inteligenty widział to na początku że jak ciul z łaczan to fuszerka proste logiczne powtarzalne od kilku lat :O
A najśmieszniejsz e jest to ze ktoś jeszcze potrafi stanąć do zdjęcia z ciulem oszustem z łaczan
Pozdrawiam z ciulowic :D
Cytować
+24 #2 Adrian 2023-11-27 11:42
13,7 mln plus pewnie ze 2 na wszytkie szmery bajery, a z dworca jadą głwnie lokalne busy i sidbad do Opola jelsi dobzre patrzyłem, skąd to Opole nie wykminiłem tego, a probowałem . całośc wyglada jak niedokończony schron, gdzieś w Mołdawii. Co do sniegu oczywscie ze to pominieto bo to są szczegoły, juz zeszły rok pokzał ,ze władze czekały az stopnieje, bo po co kase wydawać. Nawet nie mają planu na to ,albo ich plan to przwdzonic raz do drogowców nich ktos przejdzie sie traktorkiem z piachosiewnikie mi gitara. Poczekamy do pierszej złamenej nogi , biodra to sie wezmą. Noi nie mogę zdejmijcie to parkuj i jedź, bo to po polsku, tak nie ma sensu, oczy krwawią , da sie zrobic tylko jedną z tych dwóch rzeczy. Nie szanujcie logiki , pieniedzy to chociaż składnię jezyka polskiego.
Cytować
+21 #3 Jan Szpic 2023-11-27 17:20
Papieskie Wadowice- Dworzec Autobusowy.
Sobota, godz. 17 z minutami.
3 osoby anglojęzyczne próbują otworzyć oszklony budynek.
Słychać głosy i słowa "toilets".
Obok stoją dwaj młodzi chłopcy.
Jeden z nich wskazuje naprzeciwko krzaki i blaszane garaże.
Jakiś komentarz?
Cytować
+7 #4 inteligentny inaczej 2023-11-27 21:28
Cytuję Adrian:
13,7 mln plus pewnie ze 2 na wszytkie szmery bajery, a z dworca jadą głwnie lokalne busy i sidbad do Opola jelsi dobzre patrzyłem, skąd to Opole nie wykminiłem tego, a probowałem.


Jeśli poświęciłbyś ćwierć czasu, który przeznaczyłeś na napisanie tego komentarza, na sprawdzenie co ma Opole związanego z Sindbadem, dowiedziałbyś się, że w Opolu leży główny dworzec tej firmy, gdzie następują przesiadki. W ten sposób możesz dojechać prosto z dworca w Wadowicach na główny dworzec w Monachium, a to tylko jedna z wielu możliwych destynacji.
To nie reklama, bardziej próba poszerzenia Twojej świadomości dalej, niż jesteś w stanie spojrzeć, czyli pod własny tyłek.

Z pozdrowieniami,
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.