Gmina Andrychowa wystawiła ogłosiła przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ulicy Tkacki
Gmina wystawiła na sprzedaż nieruchomość... z lokatorami. Kto ją kupił?

Gmina Andrychowa wystawiła ogłosiła przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ulicy Tkackiej 94. Był jednak problem: mieszkają w nim lokatorzy... Kto ją kupił?

Jak już informowaliśmy, niedawno gmina Andrychów ogłosiła przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ulicy Tkackiej 94.  Budynek jest częściowo podpiwniczony z nieużytkowanym strychem oraz pomieszczeniem gospodarczym. Dach budynku o konstrukcji drewnianej, pokryty dachówką cementową, ściany wykonane z cegły, docieplone styropianem. Na parterze znajduje się lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 58,50 m2, składający się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju z gankiem. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wraz z pomieszczeniami przynależnymi wynosi 103,10 m2. Do budynku doprowadzone zostały media: elektryczne, wodociągowe oraz kanalizacji sanitarnej.

Był jednak problem, bo w domu są lokatorzy, trzy osoby, które nie mają do niego żadnego tytułu prawnego ale są zameldowane na pobyt stały  Wypowiedziano im umowę najmu, mimo nie wyprowadzili się z budynku i wygląda na to, że nie mają zamiaru tego zrobić. Wymienili on m.in. własnym sumptem  stolarkę okienną i drzwiową, wyremontowali schody zewnętrzne, odnowili wnętrze, w tym na podłogach ułożone zostały panele podłogowe i płytki ceramiczne.

W środę (8.11) o godzinie 11:00 budynku Urzędu Miejskiego w Andrychowie odbył się przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości. Cena wywoławcza to 295 tysięcy złotych . Wiele osób zastanawiało się, kto pokusi się o kupno domu z działką i lokatorami. Jednak się udało. Jedna z osób tutaj zameldowanych przystąpiła do przetargu i jeżeli nie zajdą jakieś nieprzewidywalne okoliczności, nabędzie ona nieruchomość. Cenę wywoławczą przebito o 2 950 złotych. W przetargu była jedyną chętną.

Jak informuje andrychowskii magistrat, podpisanie umowy o zakupie nastąpi najprawdopodobniej dopiero w styczniu.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 A 2023-11-09 10:45
Zdarzają się szczęśliwe zakończenia.
+2 #2 observer 2023-11-09 14:22
to że wylicytował to nie znaczy,że kupił.
jak wpłaci do kasy pieniądze wtedy nabędzie prawo własności do nieruchomości.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.