Samotna mama zbiera pieniądze na badania autystycznego czterolatka Alanka. Stara się zrobić wszystko b
Samotna matka zbiera pieniądze dla autystycznego synka

Samotna mama zbiera pieniądze na badania autystycznego czterolatka Alanka. Stara się zrobić wszystko by pomóc maluchowi wyjść ze "szklanej kuli", w której się zamknął.

Alanek Bialik na świat przyszedł 2 listopada 2018 roku. Gdy się urodził wszystko wskazywało, że jest zdrowym dzieckiem. Jednak gdy ukończył rok w nocy budził się z przeraźliwym krzykiem, nie stawał przy meblach. Zaczął chodził dość późno, miał prawie 2 latka.

Około 2 lata temu udaliśmy się neurologa. Gdzie neurologa dała skierowanie do szpitala na badania pod kątem padaczki- w szpitalu została wykluczona. Szpital nas pokierował do Effatha-poradnia dla dzieci z autyzmem. Tam stwierdzono u Alanka Afazje Motoryczną – informuje nas pani Katarzyna, mama malucha

Czterolatek do dnia dzisiejszego mówi parę słów, jest wycofany z integracji społecznych, boi się większości rzeczy. Jest bardzo nerwowy. Gdy się zezłości potrafi krzyczeć przez 3-4 godziny. Ostatnia diagnoza jaka padła w wieku 3 lat, był to autyzm atypowy.

Kiedy Alanek nie ma powodów do złości, przestaje reagować na to co dzieje się wokol niego. Zamyka się we własnym świecie, zajęty własnymi sprawami i ignoruje co mówią dorośli. Jest jakby zamknięty w szklanej kuli. Nikt nie wie jak do niego dotrzeć. Od roku, według psychiatry, Alanek nie poczynił żadnych postępów.

Obecnie samotnie wychowuje Alanka oraz jego młodszą siostrę 2 letnia, która Alan traktuje jak najgorszego wroga. Ojciec dzieci odszedł od nas. W opiece nad dziećmi pomaga mi moja mama. Staramy się zrobić wszystko by pomóc Alanowi wyjść z "szklanej kuli", w której się zamknął. Potrzebuje pilnie wykonać Alanowi badania genetyczne WES, koszt około 6 tysięcy złotych  oraz inne badanie. Które może pokażą jak walczyć z jego zaburzeniami. To wszystko jednak mnie samotna matkę przerasta. Koszty finansowe są bardzo duże. Dlatego proszę o wsparcie. Każda złotówka się liczy – dodaje pani Katarzyna.

Pomóc może każdy, link do zbiórki tutaj: https://www.siepomaga.pl/alan-bialik

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+17 #1 Aua 2022-11-15 16:22
Oczywiscie ze pomogę,zostawic kobiete z dwójką dzieci? Jesli to prawda to oby ci sie zycie za to odwdzieczylo w odpowiedni sposób, i pisze to jako facet
Cytować
+4 #2 Katarzyna Kowalska 2022-11-15 17:20
Prawda. Niestety.
Sama jestem z dwójką dzieci
Cytować
+20 #3 Maria 2022-11-15 17:29
A w drugą stronę, ile to jest kobiet zafascynowanymi panami maczo, bo po siłowni, w tatuażach, dużo kasy z niekoniecznie legalnych źródeł, a gdy przyjdzie zmierzyć się z szarą prozą życia, jak właśnie choroby dzieci, to nagle różowe okulary spadają i zostają same z problemem. I takich Brajanków, Kevinków i innych Jessic coraz więcej w naszych przedszkolach czy szkołach.

I żeby nie było, nie mówię tego na przykładzie tej Pani, gdyż nawet jej nie znam i w żadnym wypadku nie zamierzam osądzać.
Cytować
0 #4 Wrr 2022-11-15 17:47
Cytuję Maria:
A w drugą stronę, ile to jest kobiet zafascynowanymi panami maczo, bo po siłowni, w tatuażach, dużo kasy z niekoniecznie legalnych źródeł, a gdy przyjdzie zmierzyć się z szarą prozą życia, jak właśnie choroby dzieci, to nagle różowe okulary spadają i zostają same z problemem. I takich Brajanków, Kevinków i innych Jessic coraz więcej w naszych przedszkolach czy szkołach.

I żeby nie było, nie mówię tego na przykładzie tej Pani, gdyż nawet jej nie znam i w żadnym wypadku nie zamierzam osądzać.

No tak to wyglada. Coraz wiecej dzieci bedzie mialo rozne problemy,ale coz ,,panstwo polskie woli szkolic do w.... I konfliktow jak zajac sie problemami ludzi.!
Cytować
+6 #5 Jasna Góra 2022-11-15 17:55
Zbiórka dobra rzecz jeśli ma pomoc ale dodatkowo najlepiej jest dokonać aktu zawierzenia tego dziecka i całej rodziny. Tu tysiące świadectw ludzi ( w tym także z naszego regionu ).
Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski ( Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów w Częstochowie ) odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o 16:00 jest także transmisja online tu przykład z tego miesiąca i świadectwa ludzi:

https://www.youtube.com/watch?v=gPg03pbyTqk&t=14501

Świadectwo z Częstochowy kobiety z Andrychowa:
https://www.youtube.com/watch?v=2Ne5TgMIA6I&t=14625

Tu pozostałe:
https://www.youtube.com/watch?v=dFBuYdeyH6k&list=PLOPx_vEWPiZCwHGFVSgYAwy5qiHjwZHbK
Cytować
-1 #6 Evi 2022-11-15 18:07
Cytuję Maria:
... w tatuażach ...


Ludzie którzy weszli w tatuaże to ludzie którzy odpływają w cywilizacje śmierci przed którą przestrzegał nasz papież, a historie ludzi tylko to potwierdzają

"Ks. prof. Larry Hogan podejmuje się oceny zjawiska tatuażu i piercingu. Wskazuje przy tym: Anton Szandor LaVey, założyciel kościoła szatana i autor „biblii szatana”, pisze w swojej książce „Modern Primitives” (San Francisco 1989), że wszelki tatuaż – wszystko jedno, czy jest to smok, szatan czy piękny kwiatek – jest zawsze wyrazem satanizmu." - http://dziennikparafialny.pl/2016/o-tatuazach-marcowy-numer-egzorcysty/

"Zrobiłam tatuaż ... Potem w moim życiu zaczęły dziać się dziwne rzeczy...Ola twierdzi, że została zniewolona, a przyczynił się do tego właśnie tatuaż, który zrobił jej znajomy, a dokładnie kumpel jej eks faceta. Obaj mężczyźni podobno angażowali się w praktyki okultystyczne"
https://www.papilot.pl/lifestyle/ciekawostki/34678/czy-tatuaze-moga-byc-niebiezpieczne

Historia kobiety:
https://www.youtube.com/watch?v=Z22EdClM5MY&t=4293

https://www.infozdrowie.com/zla-wiadomosc-dla-fanow-tatuazy/?v=7516fd43adaa

"Przeprowadzone na blisko 1600 osobach badanie wykazało istotne zaburzenia funkcjonowania tarczycy u osób, których próbki krwi wskazywały na kontakt z metalami ciężkimi"
https://biotechnologia.pl/farmacja/toksyny-a-wystepowanie-choroby-hashimoto,18258

https://www.fronda.pl/a/tatuaze-smierc-na-zyczenie-z-odsunietym-w-czasie-wyrokiem,171970.html
Cytować
-9 #7 Yanek 2022-11-15 18:15
Cytuję Jasna Góra:
Zbiórka dobra rzecz jeśli ma pomoc ale dodatkowo najlepiej jest dokonać aktu zawierzenia tego dziecka i całej rodziny. Tu tysiące świadectw ludzi ( w tym także z naszego regionu ).
Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski ( Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów w Częstochowie ) odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o 16:00 jest także transmisja online tu przykład z tego miesiąca i świadectwa ludzi:

https://www.youtube.com/watch?v=gPg03pbyTqk&t=14501

Świadectwo z Częstochowy kobiety z Andrychowa:
https://www.youtube.com/watch?v=2Ne5TgMIA6I&t=14625

Tu pozostałe:
https://www.youtube.com/watch?v=dFBuYdeyH6k&list=PLOPx_vEWPiZCwHGFVSgYAwy5qiHjwZHbKwon z sektami
Cytować
+4 #8 Yanek 2022-11-15 18:16
Cytuję Maria:
A w drugą stronę, ile to jest kobiet zafascynowanymi panami maczo, bo po siłowni, w tatuażach, dużo kasy z niekoniecznie legalnych źródeł, a gdy przyjdzie zmierzyć się z szarą prozą życia, jak właśnie choroby dzieci, to nagle różowe okulary spadają i zostają same z problemem. I takich Brajanków, Kevinków i innych Jessic coraz więcej w naszych przedszkolach czy szkołach.

I żeby nie było, nie mówię tego na przykładzie tej Pani, gdyż nawet jej nie znam i w żadnym wypadku nie zamierzam osądzać.


oczywiście że tak jest, i to nie od dzisiaj tylko od dawna, nie zmienia to faktu że facet zrobił i jak nie ma zamiaru wychować to przynajmniej ogarnąć finansowo, inaczej zwykła ciota
Cytować
+5 #9 Ginny 2022-11-16 18:07
Drodzy komentujący. Matka chłopca nie prosiła was "lekarzy specjalistów" o stawianie diagnozy. Tylko pomoc i wsparcie. Pisząc takie brednie, o tym skąd według was wziął sie autyzm nie pomagacie ani tej rodzinie ani każdej innej zmagającej się z problemem dostępu do specjalistów, wykluczniem społecznym i ostracyzmem.
Cytować
+2 #10 Anty 2022-11-17 20:53
Przez takich nierobów naprawdę potrzebujejacy tracą. Tu wykorzystanie dziecka na innej fundacji matka zbiera na leki. A może trzeba iść do pracy i na swoje zachcianki po prostu zarobić a nie wykorzystywać ludzi dobrej woli.
Cytować
+2 #11 Jaska 2022-11-17 21:24
Ja mam to samo ale ja kable opalam bo miedź w cenie.
Cytować
-5 #12 Ilona 2022-11-17 21:29
No jaśka jeszcze w cenie ale japcoki poszły w górę . Wpadnij jutro jaśka chlapniemy co . Z fundacji wpadło przez dzień 160 to storcy nom
Cytować
-2 #13 Jaska 2022-11-17 21:31
Ale ty stawiasz bo ja z opieki po 20 dostane
Cytować
-4 #14 Ilona 2022-11-17 21:46
No dobra jaśka ale mosz po 20 oddać bo już nie postowie. Dobra lecę bo bachor ryja drze. Do jutra jaśka. Trzymoj sie
Cytować
-2 #15 Katarzyna Kowalska 2022-11-17 23:33
Te komentarze powyżej pisał najprawdopodobn iej ojciec dziecka, chcać zrobić mi na zlosc.
Cytować
+8 #16 Sąsiad 2022-11-18 07:59
Proszę sprawdzić wszystkie zgłoszenia na policji w Wadowicach nonstop imprezy pijaństwo krzyki. A ojciec to pewnie nie znany bo przy takich imprezach to chyba ciężko stwierdzić kto jest ojcem
Cytować
-2 #17 Katarzyna Kowalska 2022-11-18 12:41
Mateusz twoje komentarze nie są na miejscu. A wszystko zostaje zgłoszone na policję. Gdyż to nie jest prawdą, a to jest oczernianie.
Cytować
-1 #18 o panie 2022-11-18 14:03
Cytuję Jasna Góra:
Zbiórka dobra rzecz jeśli ma pomoc ale dodatkowo najlepiej jest dokonać aktu zawierzenia tego dziecka i całej rodziny. Tu tysiące świadectw ludzi ( w tym także z naszego regionu ).
Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski ( Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów w Częstochowie ) odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o 16:00 jest także transmisja online tu przykład z tego miesiąca i świadectwa ludzi:

https://www.youtube.com/watch?v=gPg03pbyTqk&t=14501

Świadectwo z Częstochowy kobiety z Andrychowa:
https://www.youtube.com/watch?v=2Ne5TgMIA6I&t=14625

Tu pozostałe:
https://www.youtube.com/watch?v=dFBuYdeyH6k&list=PLOPx_vEWPiZCwHGFVSgYAwy5qiHjwZHbK

Tak i nie zapomnij na kolanach jeszcze udać się w pielgrzymkę dziękczynną oraz złożyć odpowiedni datek na Kościół bo bez tego to nawet nie ma szans.
Cytować
+6 #19 Sąsiad 2022-11-26 20:31
I znowu imprezy i płacz dzieci
Cytować
-1 #20 K7 2022-12-07 17:10
Państwo wypina się na obywateli potrzebujących . Każdy chce coś dostać zwłaszcza przed świętami , bo to okres litości , pomocy wszystkim w tym ukrom , ale zauważcie, co się dzieje właśnie w takim okresie . Św. WLK. Nocy i BN . granie na cienkich nutkach Polaków , bo jesteśmy narodem dobrodusznym i hojnym , ale czy każdy, kto się zgłasza jest ok. Wymaga pomocy ? Nie chce wyjść na bezdusznego , ale warto się nad tym zastanowić ! Też mogę powiedzieć ,że nie mam co jeść i jestem biedny ,jak mysz kościelna (biedne myszy - tam rzeczywiście bida z nędzą ) i kto to sprawdza ?
Cytować
+3 #21 K7 2022-12-07 17:15
Szanowna Pani Katarzyno Kowalska - polecam młotek - min. 2 kg i proszę się pier...nąć w łeb tak ze 2 razy i zacząć myśleć , jak nie pomoże to większy młotek i 4 razy walnij się w łeb - głupi łeb ! Mam alergię na to nazwisko - to sami idioci !
Cytować
-2 #22 Emilia 2022-12-08 22:43
Jestem zaskoczona tak wysokimi kosztami. Mieszkam w Niemczech. Mam autystycznego synka. Wszystkie badania genetyczne robione w najlepszej klinice (próbki ze szpiku kostnego oraz krwi) zostało wszystko opłacone przez kasę chorych. Badania mózgu i wszystkie terapie jakie są tylko mozliwe, rownież są refundowane. Jak ja się cieszę, że nie mieszkam już w Polsce..co za kraj..
Cytować
-1 #23 Pasożyty mopsiate 2022-12-12 23:04
Pełno pasożytów. Wystarczy zobaczyć ilu alkoholików bierze zasiłki stale z opieki społecznej.Paja c jeden z drugim żyje z podatnika i beczy , że ma mało, tylko dlaczego pasożyty nie mają praw do renty. ..
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.