Urząd Miejski w Andrychowie rozstrzygnął pierwszy z dwóch przetargów na dokończenie rewitalizacji 
Jest wykonawca. Remont Pańskiej Góry w Andrychowie zostanie dokończony

Urząd Miejski w Andrychowie rozstrzygnął pierwszy z dwóch przetargów na dokończenie rewitalizacji  Pańskiej Góry. Poprzedni wykonawca zrezygnował z prac i zszedł z placu budowy za obustronną zgodą.

Ta inwestycja ma trochę pecha: od kilku miesięcy prace przy rewitalizacji Pańskiej Góry i pobliskiego Stawu Anteckiego w Andrychowie stanęły w miejscu. Wycięto sporo drzew, zaś sam staw częściowo odbudowano. Wykonawca inwestycji zrezygnował z wykonywania prac. Władze gminy zakwestionowały pewne rozwiązania zawarte w projekcie i faktyczne wykonanie. Chodziło o ocenę sytuacji hydrologicznej w tym miejscu i naruszenie stosunków wodnych. Wykonawca miał jednak inne zdanie.  Rozwiązano umowę za obustronną zgodą stron.

Rewitalizacja ma przyznaną dotację w kwocie 8 milionów złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych a także 11 milionów unijnej dotacji, w sumie więc 19 milionów złotych, które mogły przepaść, jeśli prace nie zostałyby wykonane.

Stąd Urząd Miejski w Andrychowie ogłosił przetargi mające doprowadzić do dokończenia inwestycji. Pierwszy dotyczy wykonania ciągów  komunikacyjnych na Pańskiej Górze i w zakres prac wchodzi m.in. wykonanie krawężników, obrzeży, palisady, nawierzchni żwirowej i z kostki brukowej a także wykonanie ścieżki górskiej z asfaltu, kruszywa i kamienia. Ponadto wykonanie oświetlenia, zakup i montaż kamer, ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych i zieleńców. Wykonawca będzie miał 7 miesięcy czasu od podpisania umowy.

Andrychowski magistrat rozstrzygnął pierwszy przetarg. Prace przy Pańskiej Górze dokończy konsorcjum firm Lach Bud i Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Prace wyceniono na 8,4 miliona złotych. Ma na to 7 miesięcy.

Pozostało jeszcze rozstrzygnięcie drugiego przetargu na dokończenie również zawieszonych prac przy Stawie Anteckiego.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.