W Andrychowie sukcesem zakończył się "projekt autobusowy" czyli rozliczenie uruchomienia gminnej komun
Projekt autobusowy w Andrychowie zakończony sukcesem

W Andrychowie sukcesem zakończył się "projekt autobusowy" czyli rozliczenie uruchomienia gminnej komunikacji: zakup busów, budowa zajezdni i przystankowej infrastruktury.

1 stycznia 2018 Andrychów uruchomił własną gminną komunikację. Czternastoma zakupionymi, nowoczesnymi i  ekologicznymi autobusami mieszkańcy mogą podróżować liniami łączącymi Andrychów, Sułkowice, Rzyki, Roczyny, Inwałd, Targanice, Brzezinkę, Zagórnik i Bolęcinę. Całość to projekt w ramach nowego systemu komunikacji publicznej w gminie, który kosztował około  22 milionów złotych z czego 14 milionów pochodziło z unijnej dotacji. Oprócz zakupu nowych pojazdów, wybudowano także nową zajezdnię, zakupiono wiaty przystankowe i uruchomiono nowoczesne elektroniczne tablice informacyjne.

Po kilku latach okazało się, że własna, sprawna komunikacja  to spory sukces, porównując to np. do patologii busowej jaka panuje w reszcie powiatu wadowickiego.

Andrychowska inwestycja też nie uniknęła potknięć przy realizacji, które groziły nawet utratą unijnej dotacji z powody problemów w zakupionych autobusach. Na szczęście udało się wszystko wyjaśnić. Do Urzędu Miejskiego w Andrychowie dotarła tzw "informacja pokontrolna" realizowanego w ostatnich latach "projektu autobusowego". Jak się okazuje, magistrat zrealizował projekt bez zastrzeżeń, nie stwierdzono nieprawidłowości, zaś Urząd Marszałkowski wypłaci gminie całą unijną dotację  bez potrąceń.

Pieniądze na gminnym koncie mają znaleźć się do 10 października.

5 lat realizacji pomysłu i ciężkiej pracy moich współpracowników, za które im bardzo dziękuje. 5 lat kontroli, nie tylko planowanych . Po 5 latach satysfakcja z zakończenia i rozliczenia projektu bez uwag. I od tego momentu rozpoczyna się 5 lat trwałości projektu i kolejne planowane kontrole – cieszy się burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+9 #1 Kot Maciej 2022-09-28 11:40
Czekamy na efekty dzialan Starostwa powiatu Wadowickiego ktore zlecilo wykonanie planu uruchomienia Publicznej Komunikacji Autobusowej na terenie powiatu Wadowickiego ???
Cytować
+1 #2 Smutny 2022-09-28 17:30
TO smutne jak widzisz jak wszędzie w około okoliczne miasta wsie sie rozwija dzieje sie coś dla ludzi
A w wadowicach *(w tym momencie ciulowicach)
Jest totalna pożoga zaraza z łaczan I wszystko przeciw ludziom Dramat
łacznie z darmowa komunikacją którą ciul usunął omg !!! :(
Precz z tym sk......synem
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.