Potargane i poskreślane karteluszki. Kursy do miejscowości, które od miesięcy nie są realizowane. Pr
Rozkłady jazdy straszą na dworcu i przystankach zamiast informować

Potargane i poskreślane karteluszki. Kursy do miejscowości, które od miesięcy nie są realizowane. Przewoźnicy, którzy już nie istnieją bądź wycofali się z działalności. Tak niestety wyglądają "rozkłady jazdy" na wadowickim dworcu autobusowym i przystankach.

Jak informują nas zaniepokojeni czytelnicy korzystający z transportu zbiorowego w powiecie wadowickim, coś bardzo złego dzieje się od dawna w tej kwestii. Rozkłady jazdy busów na dworcu autobusowym w Wadowicach jak i na sporej części  przystanków to zazwyczaj potargane karteczki, często poprzekreślane. Kolejowemu rozkładowi jazdy na tablicy na wadowickim dworcu autobusowym ważność skończyła się... 29 sierpnia 2020 roku.

Mało tego: są na nich kursy do miejscowości (np. Nysa, Katowice, Zakopane czy Żywiec)  których przewoźnicy nie realizują od miesięcy. Ba! Są też wyszczególnieni przewoźnicy, którzy już nie istnieją, bądź wycofali się z działalności przewozowej w naszym regionie. Wszystko to powoduje, że pasażer, który chce gdzieś jechać, nie dość, że ma ciężko odnaleźć się w tym chaosie, to często stoi jak kołek czekając na busa, który nigdy nie przyjedzie...

To jakaś kpina, nie ma kar czy możliwości egzekwowania takich rzeczy od przewoźników przez władze gminy czy powiatu? Marzy mi się jedna wielka tablica z odjazdami aktualnymi do miejscowości alfabetycznie przyjazdy/odjazdy z podziałem na dni powszednie i święta jak to jest w cywilizowanych miejscowościach czy krajach. Mnie naprawdę nie interesuje jaki przewoźnik gdzie jeździ, ja chce dojechać z punktu A do punktu B o podanej na rozkładzie porze a nie odcyfrowywać pomięte nieaktualne karteluszki poklejone przez busiarzy – mówi nam jeden z rozgoryczonych czytelników, który prosił o zwrócenie uwagi na problem.

Jak się dowiadujemy, Starostwo Powiatowe w Wadowicach już kilkukrotnie wystosowało pisma do wszystkich przewoźników o wywieszenie aktualnych rozkładów, ale jak widać, większość z nich ma to w nosie.

Zastanawiamy się, jak to wszystko funkcjonuje...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+20 #1 Kmina 2021-03-05 13:24
Kto do kur*y nędzy za to odpowiada?!

Co to za bajzel!!! Powinni to kontrolować i rozliczać przewoźników. Rozkład jazdy to pewnego rodzaju umowa pomiędzy przewoźnikiem a pasażerem. To samorządowi powinno zależeć na tym, by transport publiczny był rozwinięty. Ze względu na ekologię chociażby. Dziwicie się, że miasto zakorkowane a jak ludzie mają nie jeździć każdy innym rzęchem skoro na busy nie ma co liczyć. Można zamarznąć na przystanku. Jak się umówić do lekarza, do zdążyć do szkoły, na rozprawę sądową.... Japi****le PATOLOGIA. ODPOWIADACIE ZA TO SAMORZĄDOWCY. Wszyscy.... Mlak, Kaczyńska,Kalin owski, Ciepły....
Cytować
+27 #2 12344 2021-03-05 13:52
Dodajmy jeszcze, że rozkład na przystanku to jedno, rozkład w necie to drugie, a rzeczywistość to trzecie. Robią, co chcą. A telefony do przewoźnika i tak nie przynoszą rezultatów. Ta sytuacja trwa od dawna. Katastrofa.
Cytować
+17 #3 patryk 2021-03-05 14:03
na wszystkich przystankach powinny byc blaszane tabliczki z rozkladem,na wsiach wogole ich nie ma,nie wiadomo o ktorej mam byc na przystanku aby dojechac na umowiona wizyte,a potem godzine na nogach do przychodni masakra
Cytować
+11 #4 Jan Szopa 2021-03-05 14:13
Jeśli chodzi o publikowanie rozkładu jazdy przewoźników to w Wadowicach i okolicy panuje skrajny bajzel! Masakra! Kto za to odpowiada? Gmina czy powiat?
Cytować
+14 #5 Nikol 2021-03-05 15:18
Był PKS trzymający się rozkładu i z autobusami a nie busami, to sami przyłożyliśmy niestety rękę, wybierając przeładowane żuki i nyski "bo pisiont groszy taniej", do tego,że mamy co mamy.
Cytować
+14 #6 Franz 2021-03-05 15:30
Egoiści, Egoiści! Bez odpowiedzialnoś ci i serca.
Pan Bóg Was/Nas z tego rozliczy...Bied ni ludzie, kórzy czekają na autobus, którego nie ma...
Cytować
+13 #7 Asia 2021-03-05 16:04
Zlikwidować busy bo to koszmar na kółkach... smród ścisk !
Cytować
+10 #8 Karol 2021-03-05 16:07
Mam was w dupie. Frajerzyliście o 50 groszy, goniliście do Janiso a ja padłem. Teraz on wam robi łachę a wy płakusiajcie. Przewoźnik
Cytować
-8 #9 DObrze wiecie 2021-03-05 16:54
Kaliński to Chhhhh......uj nie człowiek
Cytować
+18 #10 Artur 2021-03-05 20:15
Dworzec Krakowski jakoś to reguluje, bo busy odjezdżają co do minuty! Po prostu podpisać odpowiednią umowę i KONTROLOWAĆ!
Cytować
0 #11 przecież wiesz 2021-03-05 20:36
Cytat:
Dworzec Krakowski jakoś to reguluje, bo busy odjezdżają co do minuty! Po prostu podpisać odpowiednią umowę i KONTROLOWAĆ!
Tyle że w Krakowie nie mają ciula z łączan
Cytować
+6 #12 Polak 2021-03-05 21:44
Cytuję Karol:
Mam was w dupie. Frajerzyliście o 50 groszy, goniliście do Janiso a ja padłem. Teraz on wam robi łachę a wy płakusiajcie. Przewoźnik

Masz racje. Janiso to oszust i cygan. Nie punktualnie jeździ. Retrocar ok
Cytować
+2 #13 Michał 2021-03-06 08:20
zrobić jak w Andrychowie busy super,przystank i (wiaty oświetlone) interaktywne ,aplikacja na tel. 21 wiek a u nas burmistrz wydaje kasę na audyty ,sądy,monitorin g cos nie gra panie burmistrzu pozdrawiam Michał
i jeszcze jedno nawet przystanek nowy kolejowy nie ma wiaty przed deszczem wiatrem zgroza jakie myslenie
Cytować
0 #14 Artur 2021-03-06 09:00
U nas burmistrz tylko fotki z księżmi, zakonnicami, biskupami wrzuca. By się zajął tym, od czego jest, a nie od lobbowania spedofilowanych agentów watykańskich.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.