Po konsultacjach z prawnikami, restauracja "Na Starym Tartaku" w Andrychowie otworzyła się dla klientó
Pierwsze restauracje otwierają się na klientów. Właściciele mają dosyć nielogicznych obostrzeń

Po konsultacjach z prawnikami, restauracja "Na Starym Tartaku" w Andrychowie otworzyła się dla klientów "stacjonarnych" mimo obowiązujących od wielu tygodni obostrzeń rządowych. Właściciele mają dosyć nielogicznych obostrzeń i chcą zarabiać na życie.

W grudniu rząd wprowadził kolejne obostrzenia, które miały pierwotnie obowiązywać do 17 stycznia: do 31 stycznia zamknięte są galerie handlowe, siłownie, kluby fitness, wyciągi narciarskie czy lodowiska. Wcześniej, w październiku zamknięte dla użytkowników zostały lokale gastronomiczne: restauracje, puby, kawiarnie,  mogą one wydawać jedynie posiłki na wynos. Pesymistyczny scenariusz przewiduje, że branża gastronomiczna otwarta zostanie dopiero na przełomie marca i kwietnia.

W całej Polsce przedsiębiorcy powoli mają dosyć ograniczeń wprowadzonych przez rząd, tym bardziej, że często są one nielogiczne i wzajemnie sobie zaprzeczają. Nie da się również ukryć, ze Polacy widzą, że coś tu nie jest tak: na rządowych spędach np. na urodzinach Radia Maryja sanepid nie dopatruje się złamania wprowadzonych obostrzeń, kościoły pękają w szwach za to szary obywatel nie można iść poćwiczyć na siłowni, popływać na basenie czy pojeździć na łyżwach, bo grozi mu jak i właścicielowi mandat.

Rodzina posłanki PiS Jadwigi Emilewicz jak gdyby nigdy nic jeździ na nartach wbrew wprowadzonym przez jej partię zakazom, a kiedy afera wychodzi na jaw, "znajdują" się nagle po fakcie licencję narciarskie (które i tak nie są żadnym wytłumaczeniem, bo jeździć na nartach póki co można jedynie zawodowo, czyli zarabiając na życie...) zaś przeciętny Polak nie może poszusować z dzieckiem na stoku.  W każdym normalnym kraju osoba z rządu łamiąca wprowadzone przez siebie ograniczenia, szybko pożegnałaby się ze stołkiem i polityką. Tu nie usłyszeliśmy nawet przepraszam...

Nic dziwnego, że sporo biznesmenów, mimo zakazów, otwiera swoje biznesy. Ciężko im się dziwić: z czegoś trzeba żyć, płacić ZUS, kredyty, czynsze a pomoc rządowa wywołuje u nich co najwyżej śmiech zażenowania, bo nie pozwala na podstawowe koszty a co dopiero na zarobek czy godne przeżycie. Posłowie, którzy wprowadzili zakazy, poza obietnicami i rozdawaniem pieniędzy z malejącej kupki i tak przecież dostają swoje diety i im epidemia koronawirusa nie jest straszna

W poniedziałek (18.01) Restauracja "Na Starym Tartatku" w Andrychowie, jako pierwsza w powiecie wadowickim wyłamała się spod obowiązujących obostrzeń i otworzyła się dla klientów "stacjonarnych" jak twierdzą, zgodnie z obowiązującym prawem w RP.

Po konsultacji z prawnikami, uznaliśmy, że to czas powiedzieć NIE. Prosimy o zakładanie maseczek, dezynfekcję i zachowanie dystansu społecznego. My obiecujemy, że zrobimy wszystko aby Wasz pobyt był komfortowy i bezpieczny. Jeśli jesteś chory lub ktoś z Twojego bliskiego otoczenia – zostań w domu." -= informuje szefostwo restauracji.

Pierwsi goście pojawili się w lokalu po południu. Na razie nie nie było interwencji sanepidu czy policji.

Warto dodać, że w ramach akcji #OtwieraMY internecie powstała Mapa Wolnego Biznesu, czyli otwierających się - mimo rządowych zakazów - w Polsce biznesów: restauracji, siłowni, kawiarni. Mapa jest na bieżąco aktualizowana: https://newsmap.pl/biznes

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+22 #1 Pedro 2021-01-18 17:38
I bardzo dobrze. Jebać PiS
Cytować
+20 #2 Otis 2021-01-18 17:38
BRAWO !!!
Pora zakończyć ten teatrzyk dla ubogich...
Z przyjemnością zaglądnę do tej restauracji i zostawię kilka złotych w ramach wsparcia.
Pozdrawiam
Cytować
-5 #3 JAk Najbardziej 2021-01-18 18:23
Cytat:
I bardzo dobrze. Jebać PiS
PEwnie że bardzo dobrze ale jebac pis i po, bande 4 patrii
I wtedy wszystko powinno byc OK
Cytować
+4 #4 Xcc 2021-01-18 19:05
Tylko jak będziecie chorować i kapac to wtedy do kogo będziecie mieć pretensje i kto was będzie leczył jak zabraknie miejsc w szpitalach ciekawe czy właściciele przerabia bary itp.na szpitale i będą was leczyć i znów wina będzie pisu a po drugie każdy ma swój rozum i wie co robi madrale co twierdzą że covid to sciema to niech się przejdą do szpitala i zobaczą jak ludzie umierają a nie pieprza że to wymysł dopiero jak dopadnie was wirus to inaczej gadają i znów wina będzie pisu bo zachorował i nikt nie mówił że zachoruje jeden z drugim
Cytować
-18 #5 Reks 2021-01-18 19:08
Cytuję Pedro:
I bardzo dobrze. Jebać PiS

Jeb... to Ciebie będą tylko ryc umyj lewaku
Cytować
-10 #6 Kika 2021-01-18 19:25
Nie dac dotacji a wiosenną pomoc oddać powinni do budżetu z procentem i po ptokach i niech sobie otwierają jest powiedzenie chytry dwa razy traci i tak będzie kary dostaną i nikt nie będzie was żałował i czy wtedy wam pomoże pazerny góral Seba z pseudo harnasiem kolodzieczykiem
Cytować
+21 #7 Endriu 2021-01-18 19:26
Dziwne to wszystko. Bary, restauracje, siłownie zamknięte. A w szkołach wynajmują salę gimnastyczną, Sienkiewicza czy inne. Jest równośç czy nie. Nie ogarniam tego.
Cytować
-4 #8 Gość 2021-01-18 20:15
Cytuję Pedro:
I bardzo dobrze. Jebać PiS


Cytuję Otis:
BRAWO !!!
Pora zakończyć ten teatrzyk dla ubogich...
Z przyjemnością zaglądnę do tej restauracji i zostawię kilka złotych w ramach wsparcia.
Pozdrawiam


Przecież mogą działać na dowóz więc w czym problem obniżyć nieco ceny i obdzwonić lub rozesłać swoją ofertę przez pocztę po okolicznym regionie i dla pozyskanej grupy dowozić codziennie posiłki. Dodatkowo np. robić transmisje na fb dzieląc ją w grupach i zbierać zamówienia.

PiS nie ma żadnego interesu w zamykaniu gospodarki tylko biorą pod uwagę statystykę i efekt skali. Gdyby nie restrykcje szybko sytuacja by się wymknęła z pod kontroli. W obecnej sytuacji nie ma idealnych rozwiązań.
Cytować
+12 #9 Ikii 2021-01-18 20:50
PiS to samo zło,to chorzy ludzie, skorumpowane odpady
Cytować
+11 #10 Olo 2021-01-18 20:59
PiS do odpadu! Oni już dawno odjechali wystarczy posłuchać taśm z Wałbrzycha! PiS to korupcja i cwaniactwo jak Emilewicz! Idę na randkę do restauracji! Brawo mądrzy ludzie którzy się nie boją! A wyborcy PiS to już inna bajka.
Cytować
+13 #11 patryk 2021-01-18 21:25
dobrze ze poslowie maja co miesiac pieniadze,a ludzie za co maja zaplacic czynsz,kupic jedzenie,oplaci c prad,gaz ,ich to nie interesuje ,interesuje ich aborcja .gdzie tyle dzieci ciezko chorych na fundacjach,a od rzadu zero pomocy na operacje czy lekarstwo,dosc tego.stracilem prace za co mam zyc.
Cytować
-4 #12 Qaz 2021-01-18 22:06
Rozumiem że zapłacą za leczenie tych którzy się zaraża
Cytować
0 #13 d3 2021-01-18 23:21
Cytuję Qaz:
Rozumiem że zapłacą za leczenie tych którzy się zaraża

Jesteś osobą zastraszoną to siedź w domu na strychu. To miejsca dla ludzi zdrowo zdroworozsądkow o myślących
Cytować
-3 #14 Mariolka@ 2021-01-19 14:06
Cytuję Kika:
Nie dac dotacji a wiosenną pomoc oddać powinni do budżetu z procentem i po ptokach i niech sobie otwierają jest powiedzenie chytry dwa razy traci i tak będzie kary dostaną i nikt nie będzie was żałował i czy wtedy wam pomoże pazerny góral Seba z pseudo harnasiem kolodzieczykiem

TY głupi zastraszony ciołku ze wsi . Siedz w piwnicy z hełmem na tym swoim głupim łbie , szczep się co tydzień , może przeżyjesz . Nikt cię kołku nie zaprasza do kawiarni czy restauracji , więc stul pysk , schowaj się pod pierzynę i możesz pierdzieć do woli. Boże ,ile idiotów ma ten świat.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.