W trosce o bezpieczeństwo klientów  ZUS wprowadza e-wizyty. Z dowolnego miejsca będzie można załatw
Rusza e-wizyta w ZUS

W trosce o bezpieczeństwo klientów  ZUS wprowadza e-wizyty. Z dowolnego miejsca będzie można załatwić sprawę podczas wideorozmowy z pracownikiem ZUS. Kraków jest jednym z czterech miast, gdzie na wizytę online można się już umówić. Od listopada usługa ruszy w całej Polsce.

Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerą i mikrofonem. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę wizyty online. Podczas e-wizyty  eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń oraz składek. Na wirtualną rozmowę można umówić się w dni robocze, w godzinach od 9:00 do 14:30. Może ona trwać nie dłużej niż 20 minut.

Z e-wizyty można już korzystać w oddziałach ZUS w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. W listopadzie usługa będzie dostępna we wszystkich placówkach. Jeśli chcemy zarezerwować internetowe spotkanie należy wejść na stronę zus.pl. Podczas rezerwacji podajemy swoje dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy wybrać również temat, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu PUE. W przyszłości będzie możliwa także rozmowa z doradcą ds. ulg i umorzeń.

Dzień przed spotkaniem klient otrzyma przypomnienie – na podany podczas rejestracji numer telefonu. Natomiast godzinę przed e-wizytą otrzyma mail. Będzie w nim link, który trzeba kliknąć, aby połączyć się z pracownikiem ZUS.

Jeśli klient będzie chciał otrzymać informacje w swojej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas wideorozmowy.

W e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy rezerwując trzeba zaznaczyć odpowiednią opcję. Jeżeli klient posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także w imieniu innej osoby połączyć się wirtualnie z pracownikiem.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Ja 2020-10-20 21:42
Ja ktoś niema internetu sa tacy ludzie nie pomyśleli.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.