Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze -  przypomina Polska Organ
Uwaga na oszustów! Już zaczynają handlować bonem turystycznym

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze -  przypomina Polska Organizacja Turystyczna i Zakład Ubezpieczeń Społecznych i przestrzega przed oszustami.

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym weszła w życie 18 lipca tego roku. Świadczenie w formie bonu turystycznego jest  przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500 plus im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złoty. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 złotych. Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku  i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon.

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione. Za pomocą bonu turystycznego można płacić za usługi na rzecz dziecka, któremu przyznano dodatek lub świadczenie wychowawcze. Sprzedawanie bonów jest zatem niezgodne z jego przeznaczeniem – przypomina Polska Organizacja Turystyczna i Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

POT przestrzega przed takimi aukcjami. Może to być kolejna próba oszustwa na bon turystyczny. Sam 16-znakowy kod, który otrzymamy przy aktywacji nie wystarczy, aby zrealizować transakcję. Podczas jej potwierdzania trzeba podać czterocyfrowy pin, który zostanie przesłany na numer telefonu podany podczas aktywacji bonu. Przy zakupie takiego bonu nie będziemy mieli też pewności, czy kod nie został już wykorzystany.

Na stronach internetowych możemy również znaleźć oferty płatnych usług, które dotyczą pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. Prosimy z nich nie korzystać. Pomoc przy uruchomieniu konta na PUE, jak i aktywacja bonu jest bezpłatna. Wszelkie informacje są dostępne m.in. na stronie internetowej i w każdej placówce ZUS. Można także skorzystać z całodobowej infolinii, pod numerem: 22 11 22 111.

Nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do PUE ZUS. Trzeba pamiętać, że na PUE mamy dostęp do swoich danych – np. o zwolnieniach lekarskich, pobranych zasiłkach, czy wysokości wynagrodzenia i składek.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Polak 2020-08-04 18:08
No to są właśnie Polacy. Dostaną 500+ to zamiast kupić coś dziecku to przepiją . Teraz bon to zamiast gdzies jechać na wakacje to sprzedadzą bon i tez przepiją. Lepiej by było jak by te dzieci miały darmowe obiady i korepetycje to by coś skożystały czy jakieś kolonie organizowane przez szkoły. Bo ta chołota tylko czeka na bony i 500+ I już piją roboty nie szukają bo opieka rodzinne bezrobocie i socjal. A dzieci chodzą głodne
Cytować
-1 #2 Polak 2020-08-04 22:30
Wpiszcie w yt szumowski o koronawirusie maseczki nie pomagają. Proponuję obejrzeć
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.