Od 20 marca ruch drogą krajową nr 52 nad Skawą w Wadowicach odbywa się przez tymczasową przeprawę.
Tak wygląda remont mostu na Skawie w Wadowicach

Od 20 marca ruch drogą krajową nr 52 nad Skawą w Wadowicach odbywa się przez tymczasową przeprawę. Prace związane z remontem starego mostu, które mają potrwać do końca tego roku, są już dosyć zaawansowane. Zobaczcie zdjęcia i wideo!

Jak już informowaliśmy, 20 marca nastąpiła zmiana organizacji ruchu na leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Konstytucji 3 Maja w Wadowicach, który został skierowany na tymczasową przeprawę. Wybudowany objazd umożliwia ruch dwukierunkowy, tak aby w największym stopniu ograniczyć uciążliwości związane z inwestycją. Powstała tutaj też ogrodzona kładka dla pieszych. Ruch odbywa się płynnie i bez zakłóceń.

Równocześnie rozpoczęły się prace związane z remontem starego mostu. Budowlańcy w ciągu ostatnich tygodni  ściągnęli już całą nawierzchnię a także barierki starej konstrukcji. Trwają też prace przy filarach.

Zobaczcie jak to obecnie wygląda:

Przypomnijmy, że przetarg ogłoszony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie na remont wadowickiego mostu drogowego na Skawie wygrała firma Remost s.c. Budowa i remont mostów, projekty, ekspertyzy z Czernichowa z zaoferowaną ceną brutto 11 499 133,56 złotych.

Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie opracowania dokumentacji projektowej na remont mostu, rozbiórkę elementów istniejącego mostu, wykonanie wzmocnienia mostu do klasy B, remont podpór i ustroju nośnego, wykonanie izolacji podpór i ustroju nośnego, nawierzchni bitumicznej na moście i dojazdach, chodników wraz nawierzchnią na chodnikach, dojazdów do mostu, elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, odwodnienia pomostu oraz wykonanie przebudowy infrastruktury mostu oraz urządzeń obcych. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2020 roku.

Nie da się ukryć, że most drogowy na rzece Skawie w Wadowicach, leżący w ciągu drogi krajowej nr 52 i łączący nasze miasto z Kalwarią i Krakowem lata świetności miał już za sobą. Dziennie przejeżdżało po nim kilka tysięcy samochodów, w tym spora ilość ciężarówek, co przełożyło się bezpośrednio na zużycie konstrukcji.

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 bolesław 2020-06-05 12:13
Remont jak remont.
Cytować
+4 #2 wabud 2020-06-05 13:11
to jest pudrowanie "nosa" , a nie remont !
Cytować
-3 #3 Zbigniew 2020-06-05 21:19
Droga rozkopana dziury kto za remont zawieszenia zapłaci???
Cytować
-2 #4 SOS 2020-06-06 06:55
Pan i władca kiedy przeprosi rodaków Polaków?
https://oko.press/chamska-holota-kaczynski-obrazil-opozycje-w-sejmie-odpowiedz-nowackiej-moze-przejsc-do-historii/

https://youtu.be/o9LzNtpjhV0
"Sądzę ciebie Podleś ciebie"
Cytować
-2 #5 yanek 2020-06-07 20:36
ja przez rozbiórkę rozumiem rozbiórkę.
ale widzę że to nie będzie nowy most, za 12 baniek.
Cytować
-1 #6 obywatel 2020-06-08 22:03
miał być nowy most a tu remont ciekawe i 12 milionów kosztuje farba i asfalt
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.