Od kilku miesięcy na Wenecji trwa budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 52 i ulic Wałowej ora
Na Wenecji coraz wyraźniej już widać nowe rondo. Kiedy nim pojedziemy?

Od kilku miesięcy na Wenecji trwa budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 52 i ulic Wałowej oraz Wenecja. Przełożono już kanalizację, trwa budowa chodników, wylewany jest też asfalt, trwa też budowa chodników. Widać już też sporą część ronda. Zobaczcie jak to obecnie wygląda!

Od kilku miesięcy trwają prace związane z budową ronda, które zastąpi skrzyżowanie o przesuniętych wlotach krajówki z ulicami  Wenecja i Wałową w Wadowicach. Umowa z firmą Eurovia Polska S.A. podpisana została we wrześniu 2019 roku i zgodnie z nią w ciągu ośmiu miesięcy mają zostać wykonane wszystkie prace. Do czasu budowy nie będzie wliczany okres zimowy od 15 grudnia do 15 marca, ale mimo tego budowlańcy pracowali w tym czasie pełną parą. Według prognoz, prace mają zakończyć się już w sierpniu tego roku.

Prace są już mocno zaawansowane,  przełożono już kanalizację, trwa budowa chodników, wylewany jest też asfalt na pasie na drodze krajowej nr 52, trwa też budowa chodników. Widać już też sporą część ronda. Wygląda to obecnie tak:

Przypomnijmy, że w ramach prowadzonej inwestycji znalazły się rozbudowa drogi krajowej nr 52, budowa ronda na skrzyżowaniu  leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Konstytucji 3 Maja i ulicy Wałowej, rozbudowa skrzyżowania krajówki z ulicą Wenecja,  rozbiórka, budowa i przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych, budowa chodnika, ścieżki rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego, zatok autobusowych, konstrukcji oporowych, kanalizacji deszczowej a także rozbudowa oświetlenia drogowego. Jak wynika z planów, powstaną tutaj trzy przejścia dla pieszych, pojawią się też chodniki na krajówce i samej ulicy Wałowej.

Przy wyjeździe z ulicy Wenecja powstanie spora wyspa zaś sam wyjazd bezie możliwy tylko w prawo, w kierunku Krakowa. Aby wiec jechać w stronę Wadowic, konieczna będzie "nawrotka" na nowym rondzie. To chyba świetne rozwiązanie, bo obecnie, zwłaszcza w godzinach szczytu, wyjazd od Jaroszowic to prawdziwa mordęga dla kierowców. Powstaną też dwie zatoki autobusowe i fragment ścieżki rowerowej.

Koszt wszystkich prac wyniesie prawie 5 milionów 698 tysięcy złotych brutto.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-9 #1 zaskawie 2020-06-04 16:49
To kiedy nastąpi zamknięcie wałowej,bo po zdjęciach widać,ze bez tego raczej się nie obejdzie...
Cytować
+8 #2 Drog 2020-06-04 20:15
Ruch zostanie puszczony nowym śladem ronda
Cytować
+11 #3 Tiry 2020-06-05 09:42
Cytuję zaskawie:
To kiedy nastąpi zamknięcie wałowej,bo po zdjęciach widać,ze bez tego raczej się nie obejdzie...

rondo wykonane pod samochody malucha ewentualnie Seicento bo już Tirem nie przejedzie , projekt wykonała osoba nie posługująca się rozumem. jakim cudem mając tyle miejsca rondo zrobiono z jednym pasem bez zjazdów w prawo czyli prawoskrętny. :D
Cytować
+5 #4 Soldi 2020-06-05 11:28
Cały czas trąbiono o rondzie turbinowym a będzie zwykłe w dodatku małe rondo. Brawo xD
Cytować
+2 #5 Skolnus 2020-06-06 12:12
"budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 52 i ulic Wałowej oraz Wenecja" - no i po zdjęciach widać, że gucio prawda - rondo tylko z Wałową, wyjazd z Jaroszowic kawał od ronda; nie da się ukryć, liczyłem na coś większe...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.