Do wadowickiego szpitala trafił pierwszy transport w ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa
Do wadowickiego szpitala trafił nowy sprzęt

Do wadowickiego szpitala trafił pierwszy transport w ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny”, który umożliwi ochronę personelu przed czynnikami patogennymi.

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach jest beneficjentem projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny”. W czwartek (28.05) do wadowickiego szpitala został dostarczony pierwszy transport sprzętu zakupionego w ramach tego projektu. Otrzymano wirówkę laboratoryjną i  komorę laminarną, które będą stanowiły wyposażenie Centralnego Laboratorium.

Dzięki funduszom europejskim Centralne Laboratorium w Wadowicach zostało zaopatrzone w nowoczesny sprzęt umożliwiający ochronę personelu przed czynnikami patogennymi.

W pracowni analityki ogólnej znajduje się nowoczesna komora laminarna. Umożliwia ona przygotowanie i analizę próbek biologicznych z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Pracownia została także zaopatrzona w nowoczesną wirówkę posiadającą szczelnie zamykane gilzy chroniące personel przed szkodliwym działaniem powstałego w trakcie wirowania materiału areozolu – mówi Barbara Bulanowska, dyrektor ZZOZ w Wadowicach.

Jak podkreśla, w ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt oraz środki ochrony indywidualnej za kwotę 765 865,52 złotych. Dodatkowo lecznica otrzyma też ambulans z pełnym wyposażeniem i sprzętem do dezynfekcji powierzchni  o wartości 619 299,85 złotych.

To duże wsparcie dla Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w tym trudnym dla wszystkich czasie epidemii – dodaje Barbara Bulanowska.

Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Jego celem jest wzmocnienie sektora ochrony zdrowia w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej.  

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 Medyk 2020-05-30 02:33
Jak wieść niesie dotacje dla szpitala pomógł załatwić nasz wadowicki poseł Filip Kaczyński. Wielkie dzięki Panie Pośle!!!
Cytować
+1 #2 fan władzy 2020-05-30 08:26
jak wieść niesie - to wszystko w ramach słynnych narciarskich operacji ministra zdrowia. Dziękujemy Panie pośle Kaczyński, widać, że Pan się stara, a nasza bogobojna posłanka nie. Pewnie niedługo zajmie Pan miejsce szefa okręgu posła "nicniemogę" z Andrychowa. Dziękujemy jeszcze raz.
Cytować
+1 #3 25 2020-05-30 14:19
O podziękowania za to że rząd zabiera ludziom w podatkach, akcyzach ich pieniądze, a następnie coś rzuca tu i tam część z tego. Siat na głowie staje że ludzie za to jeszcze dziękują
Cytować
+1 #4 Mariolka@ 2020-05-30 15:36
Czy pani poseł Filipiak zrobiła coś dla miasta , w którym się urodziła, wychowała i była Burmistrzem przez 20 lat ? mam namyśli pomoc dla szpitala w Wadowicach w/z tzw. "pandemią coronavirusa ?
Cytować
+1 #5 A. 2020-05-31 12:50
Cytuję Medyk:
Jak wieść niesie dotacje dla szpitala pomógł załatwić nasz wadowicki poseł Filip Kaczyński. Wielkie dzięki Panie Pośle!!!


Fifi, przestań sam sobie pisać te analne komentarze.
Żałosne.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.