Ważna informacja dla przekraczających granice. Zmieniły się zasady kwarantanny w związku z odmrażan
Zmiana zasad kwarantanny po przekroczeniu granicy

Ważna informacja dla przekraczających granice. Zmieniły się zasady kwarantanny w związku z odmrażaniem gospodarki.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z  16 maja zmieniły się zasady przekraczania granicy i związanej z tym kwarantanny. Z 14-dniowej kwarantanny zwolnione są osoby przekraczające granicę RP, w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych wykonywanych w Polsce lub w państwie UE lub EOG. Dotyczy to również osób pracujących w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, na podstawie zawartych przez te kraje umów i porozumień z UE.

Dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym, uczniowie i studenci przekraczający granicę RP, stanowiącą granicę wewnętrzną są zwolnione z kwarantanny, tylko jeśli pobierają nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym. Kwarantanną nie obejmuje się także ich opiekunów, przekraczających wraz z nimi granicę.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Kot Maciej 2020-05-28 17:17
Ja juz zaliczylem powrot 30 kilometrow w 8 godzin przed Zgorzelcem. Otworzono granice ale zapomniano otworzyc nastepne przejscia graniczne. Jak to towarzystwo ruszylo ktore wedlug obietnic PiS juz dawno powinno wrocic do Polski to konca nie bylo widac. Nejlepiej bylo by wracac pieszo !!
Cytować
-1 #2 Mitek 2020-05-29 06:32
Pierwsza część artykułu jest nieorawdziwa. Z kwarantanny zwolnione są tylko te osoby pracujące w Polsce, które przekraczają jej granice w strefie Schengen, np Litwini, Słowacy, Czesi. Ale Ukraińcy, Rosjanie, już muszą przejść kwarantannę 14 dni
Cytować
-4 #3 Adriana 2020-05-29 08:27
Mój mąż chce przyjechać na weekend do domu ,pracuje we Francji czy będzie musiał przejść kwaranntanne ,ma umowę o pracę i w poniedziałek znów musi być w pracy
Cytować
+2 #4 Witek 2020-05-29 13:23
Ten przepis obowiązuje już od 16 maja,jeżeli chodzi o Twojego męża jak ma umowę o pracę lub kontrakt to może przekroczyć granice bez kwarantanny może to sprawdzić na oficjalnej stronie straży granicznej
Cytować
0 #5 Jurek 2020-05-29 14:45
Kwarantanna powinna obowiązywać jedynie osoby ,które wracają z poza UE a konkretnie z państw gdzie nadal jest pandemia. W wielu krajach UE wcześniej i dużo lepiej posadzone sobie z koronowirusem a my utrzymujemy bezsensowne kwarantanna jak ktoś wraca np. Z Niemiec. To jest śmieszne bo to raczej Niemcy powinni wprowadzić kwarantanna dla przybysza z Polski
Cytować
-12 #6 Krzysztof 2020-05-29 14:52
#3 Adriana , co znudziło się męzowi oprawiać czarne dupy Francuzek ?? Na białą znowu go naszlo
Cytować
0 #7 Joanna 2020-05-29 15:52
A jak to jest jeśli mój mąż nie jest Polakiem ale ma kartę pobytu na czas określony i chce przyjechać z Niemiec bo my tu z synem jesteśmy . Czy obowiązuje go kwarantanna czy nie ?
Cytować
0 #8 Zosia 2020-06-01 17:53
Byłoby sensowne wskazać zaktualizowaną ścieżkę do strony rządowej, która informowałaby rzeczowo, jak jest naprawdę. Któraś z rozgłośni radiowych koło Złotoryji podaje codziennie ok. 2:00 - 3:00 w nocy, że pod Zgorzelcem w kierunku PL jest stale korek na 23 - 30 km. To czyni 8 - 12 godzin czekania. A spróbuj się wysikać koło korka na autostradzie ha, ha, ha.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.