Zakończył się kolejny etap budowy chodnika przy drodze powiatowej Stryszów – Klecza Dolna. W minion
Starostwo chwali się chodnikiem w Kleczy. Ale to nie wszystko...

Zakończył się kolejny etap budowy chodnika przy drodze powiatowej Stryszów – Klecza Dolna. W minionych dwóch latach łącznie wybudowano przy niej około 1,2 km chodnika. Teraz powstało jeszcze około 220 metrów ciągu pieszego i w ten sposób inwestycja została dokończona.

Ta wiadomość ucieszy mieszkańców Kleczy Dolnej. W środę (4.09) starosta Eugeniusz Kurdas razem z pracownikami Starostwa Powiatowego w Wadowicach dokonali odbioru końcowego inwestycji. Koszt tego zadania (roboty plus inspektor nadzoru) to niespełna 235 tysięcy złotych, z czego połowę kwoty wyłożył powiat wadowicki, a połowę gmina Wadowice.

Obecnie chodniki powstają też przy innych drogach powiatowych. Do 26 października powinna zakończyć się inwestycja przy drodze nr powiatowej 1767  Wadowice – Wieprz w miejscowości Frydrychowice. Tu pierwotnie w tym roku miało powstać około 500 metrów ciągu pieszego, ale w związku z tym, że po przetargu pozostały wolne kwoty przewidziano wykonanie dodatkowych prac. Jest szansa, że w sumie wybudowanych zostanie około 600 metrów chodnika. Środki na inwestycję pochodzą z budżetu powiatu oraz gminy Wieprz.

Nowe odcinki chodnika powstają aktualnie także wzdłuż drogi powiatowej 1729  Leśnica – Stryszów – Zembrzyce. W Zakrzowie zaplanowano około 260 metrów nowego ciągu pieszego. Ale znowu – ponieważ po przetargu pozostało trochę pieniędzy, jest szansa na wykonanie dodatkowych około 100 metrów. Prace winny zakończyć się do końca września, a środki finansowe wyłoży powiat oraz gmina Stryszów. Z kolei w Stroniu powstaje około 268 metrów nowego chodnika. Również i do tego zadania dokłada się gmina Stryszów. Prace zakończą się na początku października.       

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Mieszkaniec Gminy 2019-09-06 12:32
Dokończyli kolejny etap inwestycji. Zostało im jeszcze ok 1 km w stronę Barwaldu.
Cytować
+10 #2 Bull 2019-09-06 13:47
Cytuję Mieszkaniec Gminy:
Dokończyli kolejny etap inwestycji. Zostało im jeszcze ok 1 km w stronę Barwaldu.
dalej już raczej nie ma szans. Droga także dramat więc nie ma co się chwalić kawałkiem chodnika
Cytować
+3 #3 chodnikowiec 2019-09-06 13:57
Ukradli pobocze (miejsce dla ruchu lokalnego pieszych, rowerzystów, konnych itd), okradli jezdnię z koniecznej szerokości do jazdy i sytuacji ratunkowych.
To nie ten kierunek przy zwiększającym się ruchu pojazdów i proporcjonalnie prawie zerowym ruchu pieszych.
Cytować
+2 #4 Anonim 2019-09-06 16:21
A CO z drogą od frydrychowic w kierunku przybradza... Wszystko zrobione a tam jest masakra niech ktoś tam raz się przejdzie to zobaczy..
Cytować
-1 #5 Edi 2019-09-06 20:27
Cytuję chodnikowiec:
Ukradli pobocze (miejsce dla ruchu lokalnego pieszych, rowerzystów, konnych itd), okradli jezdnię z koniecznej szerokości do jazdy i sytuacji ratunkowych.
To nie ten kierunek przy zwiększającym się ruchu pojazdów i proporcjonalnie prawie zerowym ruchu pieszych.

Ludzie nie chiszil7 i nie puszczam i dzieci do szkoły samych bo strach przy szalejacycy kierowcach. Chętnie udostępnieogród ek by policja mogła sobie monitorować prędkość. Dzisiaj szło chodnikiem o jednej godzinie 6 osób/nareszcie w godnych warunkach.
Cytować
+1 #6 Jarek 2019-09-11 13:03
Do zakończenia chodnika to chyba jeszcze trochę brakuje , a o stanie drogi to lepiej nie mówić .
Po zimie nie trzeba już będzie znaku ograniczającego prędkość bo szybciej niż 20 nie będzie się dało jechać. Następny kawałek pewnie za 30 lat, jak kanalizacja i wodociągi.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.