Ruszyła zbiórka na popularnym portalu zrzutka.pl na odbudowę pasieki w Wysokiej. Zginęło tam około
Ruszyła zbiórka na odbudowę wytrutej pasieki w Wysokiej. Jest też nagroda za podanie sprawcy

Ruszyła zbiórka na popularnym portalu zrzutka.pl na odbudowę pasieki w Wysokiej. Zginęło tam około 3,5 miliona pszczół. Jest też nagroda 5 tysięcy złotych za wskazanie sprawcy bądź sprawców.

Ta wiadomość mocno poruszyła mieszkańców regionu ale też i Polski. Jak poinformował jako pierwszy portal WadowiceOnline.pl, w ubiegłym tygodniu, w niedzielę 7 lipca w godzinach wieczornych w w pasiecie w miejscowości Wysoka koło Wadowic ktoś wytruł 50 rodzin pszczelich. W bestialski sposób, najprawdopodobniej celowo, zabito około 3,5 miliona tych pożytecznych owadów!

Właściciel pasieki wycenił straty na około 80 tysięcy złotych. Policja wraz z urzędnikami wadowickiego magistratu i powołaną do tego celu komisją ustala okoliczności tego zdarzenia. Pobrano i zabezpieczono próbki z wszystkich uli i wysłano je już do badania w Państwowym Instytucie Weterynarii w Puławach w celu identyfikacji użytej trucizny.

Zobacz: Tragedia w miejscowości Wysoka. Ktoś wytruł tysiące pszczół

Tymczasem ruszyła zbiórka na odbudowę pasieki na popularnym portalu zrzutka.pl. Ktokolwiek chciałby pomóc właścicielowi, może to zrobić TUTAJ.

Jednocześnie jak poinformowała córka właściciela pasieki, znalazł się anonimowy darczyńca, który przekaże 5 tysięcy złotych  za wskazanie sprawcy bądź sprawców wytrucia pszczół.  Jeżeli ktoś jest w stanie udzielić jakichkolwiek wskazówek mogących wskazać truciciela, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wadowicach.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.