PKP PLK ogłosiło kolejny przetarg na remont linii kolejowej nr 117. Poprzedni został unieważniony. Ni
Jest kolejny przetarg na remont linii 117. Będzie robiona po kawałku

PKP PLK ogłosiło kolejny przetarg na remont linii kolejowej nr 117. Poprzedni został unieważniony. Niestety zakres prac został mocno ograniczony.

Jak już informowaliśmy, PKP PLK  unieważniły ogłoszony prawie rok temu, warty łącznie 122,5 miliona złotych przetarg na przebudowę linii kolejowej nr 117 Kalwaria Zebrzydowska - Lanckorona aż do granicy województwa Małopolskiego. Powód? Znacznie przekroczono kosztorys.

Jest jednak nowy przetarg, ale jak się okazuje, przebudowa obejmie tylko część linii, od Wadowic do Andrychowa (od km 18,600 do km 31,046), wraz z przesunięciem przystanku i budową mijanki w Barwałdzie Średnim. Będzie ona też wykonywana etapami, co wiąże się z utrudnieniami i tym, do czego niestety przywykli już podróżni, czyli Zastępczej Komunikacji Autobusowej. Inwestor planuje podpisać umowę z wykonawcą jeszcze w tym roku, a prace budowlane mają się zakończyć w połowie 2022 roku.

Jak zapowiada PKP PLK, po zakończeniu prac zwiększy się przepustowość linii, na odcinku Kalwaria - Andrychów pociągi będą się poruszać z prędkością 80 km/h, zaś mieszkańcy Wadowic otrzymają nowy przystanek w okolicach budowanego Osiedla Podhalanin.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 lump 2019-07-15 17:22
w telewizji pokazali dziś szczury co pojechali do BRUKSELI chyba słuchali ojca co mają robić bo mieli słuchawki na uszach
Cytować
0 #2 Ninka 2019-07-16 04:26
Komu ta inwestycja jest potrzebna tragedia
Cytować
+3 #3 Debilstwo ! 2019-07-16 10:12
Na ciul ta mijanka w Barwałdzie Średnim?
Kiedyś wywalili ciężkie miliony ! ! ! na rozbudowę stacji w Kleczy Górnej. Były cztery tory, nastawnie i kładka dla pieszych nad torowiskiem. Zobaczcie jak to wygląda teraz. Został jeden tor a reszta rdzewieje i rozsypuje się a po kładce chyba nikt do tej pory jeszcze nie przeszedł. Chory kraj, chorzy ludzie i chore inwestycje.
Cytować
+2 #4 Gościu 2019-07-16 22:50
Ja w to nie wierzę, żeby pociąg jechał z taką prędkością.Byłe m w UK i tam pociągi jeżdżą z taką prędkością, ale nie ma przejazdów kolejowych (są wiadukty), w terenie zabudowanym są ekrany lub ogrodzenie i zadrzewienia.Mi eszkam koło tej linii i stwierdzam, że te torowisko trzeba wymienić w 100 %, nie mówiąc już o ogrodzenie z obydwu stron w terenach gęsto zabudowanych.A tak na serio to te pociągi wożą powietrza, nie mają szans z samochodami, bardziej mobilnymi.
Cytować
0 #5 sqrt123 2019-07-20 15:45
Polregio powinno się ogarnąć i puszczać na 117 szynobusy, a nie kible.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.