W niektórych gminach powiatu wadowickiego ze względu na upały zaczyna brakować wody. Są apele o oszc
Zaczyna brakować wody. Są apele o oszczędzanie

W niektórych gminach powiatu wadowickiego ze względu na upały zaczyna brakować wody. Są apele o oszczędzanie i rozsądne nią gospodarowanie.

Po deszczowej pogodzie mamy falę upałów i niestety jak co roku pojawia się ten problem. W niektórych, zwłaszcza wyżej położonych gminach powiatu, zaczyna brakować wody bądź są z nią problemy.

Tak jest m.in. w gminie Kalwaria Zebrzydowska, a także gminie Stryszów, gdzie władze zaapelowały, aby w ciągu najbliższych dni powstrzymać się od większego podlewania ogródków czy napełniania basenów. Powoduje to znaczne pobory wody, spadek ciśnienia w sieci i w rezultacie jej brak dla mieszkańców, których budynki położone są w wyższych rejonach, zarówno do picia, przygotowywania posiłków czy innych spraw bytowych.

Podobny problem występuje również w górzystej gminie Andrychów, podobny apel wystosowały również andrychowskie wodociągi

Fala upałów jakiej ostatnio doświadczamy, powoduje kłopoty z zaspokajaniem znacznie zwiększonego zapotrzebowania na wodę z sieci wodociągowej, więc jedynie ograniczenie jej zużycia pozwoli na utrzymanie dostaw na niezbędne potrzeby bytowe na właściwym poziomie. Apelujemy więc do Państwa o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody – zaapelował Jan Mrzygłód, prezes zarządu Zakładów Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Andrychowie

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.