Blisko 9 miliardów złotych trafiło już do emerytów i rencistów z tytułu tzw. trzynastego świadcze
Drukuj
ZUS kończy wysyłkę „trzynastek”

Blisko 9 miliardów złotych trafiło już do emerytów i rencistów z tytułu tzw. trzynastego świadczenia. W Małopolsce „trzynastki” otrzyma około 700 tysięcy osób.

W piatek (24.05) ostatni emeryci i renciści otrzymali na swoje konto jednorazowe świadczenie pieniężne czyli tzw. trzynastkę. Ostatnią transzę „trzynastki” ZUS wypłacił z jednodniowym wyprzedzeniem, gdyż standardowy termin płatności, który przypada na 25 dzień miesiąca, w maju jest dniem wolnym. W siedmiu kolejnych terminach płatności: 1, 5, 6, 10, 15, 20 oraz 25 wypłacono blisko 8,3 miliona trzynastych świadczeń na kwotę 8,9 miliarda złotych brutto. Większość środków, bo w granicach 72% przekazano na konta bankowe  klientów. Pozostała część to wypłaty za pośrednictwem operatora pocztowego.

Do wypłaty zostały jeszcze tylko jednorazowe świadczenia pieniężne dla osób pobierających świadczenia i zasiłki przedemerytalne. Dla tych klientów terminem płatności „trzynastki” jest 1 czerwca. Jednak to również dzień wolny, dlatego te świadczenia wypłacone zostanie do piątku 31 maja.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych kończy także wysyłać decyzje o przyznaniu jednorazowego świadczenia pieniężnego. Już do 8,1 miliona świadczeniobiorców, którzy otrzymali „trzynastkę”, przekazano list z taką decyzją. Do przyszłego piątku korespondencja trafi do pozostałych osób.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Samochód Google Street View jeździ po naszej okolicy. Gigant aktualizuje zdjęcia

Z wywózką śmieci zwłaszcza na wioskach dalej jest nieciekawie...

Busy ze Stryszowa i Lanckorony do Krakowa już nie pojadą

Przed wyborami jak zwykle wraca temat BDI. Jest nowy termin

Ruszyła zbiórka na odbudowę wytrutej pasieki w Wysokiej. Jest też nagroda za podanie sprawcy