Działająca również w naszym powiecie Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP Kęty, w której działał
Drukuj
Psi ratownicy z naszego regionu nagrodzeni finansowo przez władze województwa

Działająca również w naszym powiecie Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP Kęty, w której działał m.in. pochodzący z Wieprza Jerzy Herma szkolący psy ratownicze, dostała pomoc finansową z samorządu województwa.

Są niezastąpieni wszędzie tam, gdzie gra toczy się o ludzkie życie. Ratują poszkodowanych z katastrof budowlanych, wyciągają spod lawin, tropią zaginionych. Mowa o ratownikach i ich odważnych czworonożnych towarzyszach z małopolskich grup poszukiwawczo-ratowniczych. Dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego jednostki OSP GPR w Kętach, Nowym Sączu i Goszczy otrzymają środki finansowe, które pozwolą doposażyć i utrzymać ich funkcjonowanie na jak najwyższym poziomie. Środki w kwocie po 40 tysięcy złotych dla każdej z gmin przekazał beneficjentom wicemarszałek Łukasz Smółka.

120 tysięcy złotych to środki, które otrzymają w sumie trzy małopolskie grupy poszukiwawczo-ratownicze. To konkretne wsparcie pozwoli doposażyć, utrzymać, a przede wszystkim ułatwi wykonywanie codziennych zadań ratownikom. Nasze spotkanie jest doskonałą okazją, by wyrazić wdzięczność za tę niezwykle trudną i odpowiedzialną pracę dla wszystkich ratowników z Małopolski – mówił podczas przekazania wicemarszałek Łukasz Smółka.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP Kęty jest dobrze znana mieszkańcom naszego regionu. Bardzo często ratownicy z psami uczestniczą w akcjach poszukiwawczych na terenie powiatu wadowickiego. W grupie działał m.in. mieszkaniec Wieprza Jerzy Herma prowadzący szkolącą psy ratownicze..

Wspólnie z ratownikami, w uroczystym przekazaniu dofinansowania uczestniczyli ich czworonożni towarzysze: Czajka, Biszkopt, Frodo i Bagira.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Żółte naklejki także na przejazdach nieczynnych linii takich jak stotrójka. Kolej broni takiego rozwiązania

Ważna informacja dla podróżujących koleją. Czasowe zmiany do rozkładu jazdy

ZUS zaprasza na Dzień Seniora

Specjalista od ginekologii wizytował szpital. To zaprocentuje?

Klub zbiera na remont siedziby, zabytkowego dworu w Barwałdzie. Pomożecie?