Działająca również w naszym powiecie Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP Kęty, w której działał
Psi ratownicy z naszego regionu nagrodzeni finansowo przez władze województwa

Działająca również w naszym powiecie Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP Kęty, w której działał m.in. pochodzący z Wieprza Jerzy Herma szkolący psy ratownicze, dostała pomoc finansową z samorządu województwa.

Są niezastąpieni wszędzie tam, gdzie gra toczy się o ludzkie życie. Ratują poszkodowanych z katastrof budowlanych, wyciągają spod lawin, tropią zaginionych. Mowa o ratownikach i ich odważnych czworonożnych towarzyszach z małopolskich grup poszukiwawczo-ratowniczych. Dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego jednostki OSP GPR w Kętach, Nowym Sączu i Goszczy otrzymają środki finansowe, które pozwolą doposażyć i utrzymać ich funkcjonowanie na jak najwyższym poziomie. Środki w kwocie po 40 tysięcy złotych dla każdej z gmin przekazał beneficjentom wicemarszałek Łukasz Smółka.

120 tysięcy złotych to środki, które otrzymają w sumie trzy małopolskie grupy poszukiwawczo-ratownicze. To konkretne wsparcie pozwoli doposażyć, utrzymać, a przede wszystkim ułatwi wykonywanie codziennych zadań ratownikom. Nasze spotkanie jest doskonałą okazją, by wyrazić wdzięczność za tę niezwykle trudną i odpowiedzialną pracę dla wszystkich ratowników z Małopolski – mówił podczas przekazania wicemarszałek Łukasz Smółka.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP Kęty jest dobrze znana mieszkańcom naszego regionu. Bardzo często ratownicy z psami uczestniczą w akcjach poszukiwawczych na terenie powiatu wadowickiego. W grupie działał m.in. mieszkaniec Wieprza Jerzy Herma prowadzący szkolącą psy ratownicze..

Wspólnie z ratownikami, w uroczystym przekazaniu dofinansowania uczestniczyli ich czworonożni towarzysze: Czajka, Biszkopt, Frodo i Bagira.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Anka 2019-05-29 08:13
Kochane zwierzaczki !!! Bohaterzy!!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.