Obiecywała je Ewa Filipiak i Mateusz Klinowski ale przez 8 lat mieszkańcy się go nie doczekali. Burmis
Drukuj
W końcu będzie rondo na Wałowej? Burmistrz Kaliński zapowiedział ogłoszenie przetargu

Obiecywała je Ewa Filipiak i Mateusz Klinowski ale przez 8 lat mieszkańcy się go nie doczekali. Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiedział  ogłoszenie przetargu na budowę ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 52, ulicy Wałowej i Wenecja. W końcu się uda?

O tym, że ulica Konstytucji 3 Maja leżąca w ciągu drogi krajowej nr 52 i skręt na ulicę Wałową w kierunku Wysokiej i Przytkowic jest jednym z głównych powodów powstających od centrum miasta korków, zwłaszcza popołudniami, nie trzeba nikogo przekonywać. To też jedno z niebezpieczniejszych miejsc w naszym mieście: bardzo często dochodzi tutaj do kolizji i wypadków, niestety nawet śmiertelnych.

Sytuacja z płynnością ruchu nieco poprawiła się po wybudowaniu tutaj za kadencji burmistrza Mateusza Klinowskiego w czerwcu 2016 roku lewoskrętów na ulicę Wałową i ulicę Wenecję, co nieco rozładowało korki.

Od jakiegoś czasu radni i mieszkańcy apelowali o rondo w tym miejscu.  Zapowiadała je już burmistrz Ewa Filipiak, zapowiadał burmistrz Mateusz Klinowski. Mieszkańcy i kierowcy czekają już na nie od pierwszy obietnic, w sumie już... ponad 8 lat. Jest chyba dobra wiadomość.

Już w przyszłym miesiącu ogłoszony zostanie przetarg na budowę ronda przy ul. Wałowej. A to dopiero początek wyczekiwanych od lat poważnych inwestycji drogowych w naszym mieści – ogłosił kilka dni temu burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

W końcu się doczekamy?

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Pańska Góra i Staw Anteckiego zmienią oblicze? Magistrat ogłosił przetarg

Wielkie pieniądze dla powiatowych szkół

GDDKiA podpisze z Wadowicami porozumienie o przebiegu południowej obwodnicy miasta

"Biała Niedziela" w ZZOZ. Wykonano ponad 2100 badań

Opłaty za ciepło w górę