W Polsce żyje nawet 7 mln osób niepełnosprawnych. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. Właśnie
Taka akcja. ZUS zaprasza niepełnosprawnych

W Polsce żyje nawet 7 mln osób niepełnosprawnych. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. Właśnie dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez ZUS odbędzie się pod hasłem „Żyj aktywnie!”.

Maj jest miesiącem który Zakład Ubezpieczeń Społecznych dedykuje osobom niepełnosprawnym. Dlatego też chrzanowski ZUS, pod który podlega również nasz region przygotował propozycję dla tej szczególnej grupy społecznej z powiatu wadowickiego.

W piątek 17 maja zapraszamy do naszych jednostkach w Chrzanowie, Olkuszu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej i Wadowicach na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu eksperci ZUS nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania osób niepełnosprawnych, ale podpowiedzą jak uzyskać rentę i ją zwiększyć oraz jakie inne świadczenia im przysługują. Za pomocą kalkulatora emerytalnego wyliczą przyszłą emeryturę – informuje nas Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim

Dzień Osób z Niepełnosprawnością ma zasięg ogólnopolski. Z pomocy specjalistów będzie można skorzystać w całej Polsce.

Więcej szczegółów na temat tego, co będzie się działo w poszczególnych jednostkach ZUS można uzyskać  na stronie www.zus.pl/dzienON


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.