Trwają ostatnie prace przy nowej, tym razem krytej pływalni w Andrychowie. Już wkrótce będą mogli z
Drukuj
Tak prezentuje się nowy andrychowski basen. Kiedy otwarcie?

Trwają ostatnie prace przy nowej, tym razem krytej pływalni w Andrychowie. Już wkrótce będą mogli z niego korzystać pierwsi miłośnicy pływania. Kiedy zamoczą nogę w wodzie?

Jak już informowaliśmy, pod koniec kwietnia zakończyły się prace budowlane na  nowej andrychowskiej krytej pływalni. Baseny zaczęto napełniać wodą i to nie testowo ale już finalnie. W środku są już gotowe wszystkie pomieszczenia, szatnie wyposażono już w szafki, zainstalowano już też bramki.

Aktualnie trwają tu już ostatnie prace wykończeniowe i drobne instalacyjnych. Pływalnia ma być gotowa pod koniec maja, do użytku ma zostać oddana we wrześniu tego roku.

Przypomnijmy, że nowy basen powstał przy ulicy Włókniarzy, w miejscu zlikwidowanego targowiska i w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4, której będzie on służyć m.in. w nauce pływania. Niecka basenu ma 25 metrów, z sześcioma torami na całą długość. Obiekt ma też dwa krótsze, 15-metrowe tory wraz z brodzikiem, zjeżdżalnią, jacuzzi i sauną. Na piętrze ma być też siłownia i sale fitness. W pobliżu przygotowano też parking.

Obiekt ma pełnić nie tylko funkcje edukacyjne dla dzieci ze szkół, ale również rekreacyjne dla mieszkańców. Andrychów ma już jeden basen, tyle, że odkryty i czynny jedynie w sezonie wakacyjnym. Nowa pływalnia będzie czynna przez cały rok.

Inwestycję wartą ponad 27 milionów złotych wykonuje Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Gmina Andrychów otrzymała na ten cel minimalną dotację ze środków zewnętrznych wynoszącą 3,5 miliona złotych. Pływalnią zarządzać będzie niedawno powstały twór, Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki, w którym docelowa mają pracować 54 osoby.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Mirosław Nowak został prezesem nowej andrychowskiej spółki, która będzie dostarczać ciepło

Okres grzewczy za pasem. Jak wymienić piec jeszcze przed sezonem jesienno-zimowym?

Tak wygląda nowa siedziba wadowickiej policji po prawie roku budowy

Rusza Parkowa Galicjanka w Parku Miejskim w Wadowicach

Urnę Budżetu Obywatelskiego Małopolska znajdziemy też w wadowickim magistracie