Rusza przebudowa dwóch starych, wysłużonych mostów na drodze krajowej nr 52 w Kleczy Dolnej nad potok
Rusza przebudowa mostów na krajówce w Kleczy

Rusza przebudowa dwóch starych, wysłużonych mostów na drodze krajowej nr 52 w Kleczy Dolnej nad potokiem Kleczanka i potokiem bez nazwy. Prace za 9 milionów złotych wykona Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Nowego Targu.

We wtorek (7.05)  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z Podhalańskim Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A. z Nowego Targu na rozbiórkę istniejących dwóch mostów oraz budową nowych na drodze krajowej nr 52 w Kleczy Dolnej.

Na czwartek (9.05) zaplanowano przekazanie placu budowy.  W trakcie budowy ruch odbywał się będzie po mostach tymczasowych, dlatego wykonawca będzie musiał w ramach inwestycji wybudować mosty tymczasowe wraz z dojazdami, następnie rozebrać istniejące mosty na potoku Kleczanka i potoku bez nazwy wraz z kładkami dla pieszych.

Nad potokiem Kleczanka ma powstać most jednoprzęsłowy, natomiast nad potokiem „bez nazwy” przepust o konstrukcji prefabrykowanej. Ponadto wykonane zostaną umocnienia skarp, przebudowane zjazdy, rozbudowane skrzyżowania z drogą powiatową i wybudowane chodniki. Przebudowane zostaną też 2 zatoki autobusowe i powstanie system odwodnienia.

Inwestycja ma powstać w ciągu 460 dni, a jej koszt wyniesie ponad 9 milionów złotych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 qwerty 2019-05-08 11:07
Kiedy ukończy burmistrz budowę obwodnicy od ronda przy BP w kierunku Suchej Beskidzkiej.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.