Niedawno burmistrz Kaliński pochwalił się wyborem miejsca pod nową Komendę Powiatowej Państwowej St
Nowa komenda straży nas Skawą? "To fatalna, z nikim nieskonsultowana decyzja"

Niedawno burmistrz Kaliński pochwalił się wyborem miejsca pod nową Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach vis a vis stadionu Skawy. "To fatalna, z nikim nieskonsultowana decyzja" twierdzi były włodarz miasta a aktualnie radny Rady Miejskiej w Wadowicach.

Pod koniec lutego tego roku burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pochwalił się na swoim Facebooku, że wybrano miejsce pod budowę nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. To lokalizacja na ulicy Błonie, vis a vis wejścia do stadionu Skawy. Jak poinformował włodarz, zadecydowała własność gminy Wadowice, dostęp do mediów i dobre skomunikowanie, które pozwolą na szybki czas reakcji i dostępu.

Od kilku lat mówi się o konieczności budowy nowej siedziby straży. Stara, przy ulicy Wojska Polskiego,  mimo świetnej lokalizacji, lata świetności ma już dawno za sobą. Jest tu po prostu za ciasno a nowe wymogi dotyczące bezpieczeństwa prowadzą do takich kuriozum, jak... postawienie kontenerów na placu przy komendzie, jako przebieralnie dla strażaków, bo stare pomieszczenie już do tego nie za bardzo się nadają... Nowa komenda jest konieczna, to sprawa bez dyskusji.

Sporo mieszkańców Wadowic zwraca jednak uwagę, że wybrana lokalizacja to to samo miejsce, które kilka lat temu wybrano pod budowę nowej komendy policji a z którego zrezygnowano, ze względów, że jest to... teren zalewowy Skawy. Część z nich zwraca również uwagę, że mniej więcej w tym miejscu Bartosz Kaliński w swojej kampanii wyborczej obiecywał swoją słynną sportową Arenę Wadowice. Suchej nitki na nowej lokalizacji nie zostawia również były burmistrz Wadowic a aktualnie radny Rady Miejskiej w Wadowicach Mateusz Klinowski.

Ze zdumieniem przyjąłem zapowiedź burmistrza Wadowic przekazania należących do Wadowic terenów rekreacyjnych przy stadionie MKS Skawa na potrzeby budowy nowej siedziby Państwowej Straży Pożarnej. Uważam, że ta fatalna, z nikim nieskonsultowana decyzja to kolejny dowód na to, jak głupio postąpili mieszkańcy naszej gminy wybierając sobie partyjnego burmistrza, który nie jest związany z Wadowicami i którego interes naszego miasta, jak widać, niespecjalnie obchodzi – twierdzi Mateusz Klinowski.

Klinowski napisał interpelację w tej sprawie do włodarza, w której zarzuca mu, że w takiej ważnej sprawie nie przeprowadził konsultacji społecznych ani nie uzyskał też opinii komisji urbanistyczno-architektonicznej. Klinowski pyta również, czy inwestycja nie koliduje z planowaną miejską obwodnicą, a jeśli tak, czy gmina będzie z tego tytułu ponosić koszty związane z jej zmianą.

Padło również pytanie, czy budowa nowej komendy nie wymaga uzyskania własności również innych nieruchomości oraz o to co stanie się z budynkiem starej komendy PSP i czy zostanie ona przekazana gminę Wadowice. Pytanie o tyle zasadne, że budynek starej komendy policji, który miała również otrzymać gmina Wadowice a co obiecywał Kaliński jeszcze będąc starostą, najprawdopodobniej trafi do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach.

Zobacz: Budynek po komendzie policji przejmie prokuratura?
Zobacz: Radny Klinowski pyta burmistrza Kalińskiego czy wywiąże się z obietnicy danej jeszcze jako starosta

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+50 #1 Poselek 2019-04-13 11:16
Co za kretyn. Co za idioci go wybrali?
Cytować
+58 #2 Mari 2019-04-13 11:46
Nowa komenda straży powinna być zlokalizowana w pobliżu planowanego zjazdu z BDI bo tam będzie potrzebna i przyspieszy to dojazd do sąsiednich miast. Nie wiem czy starosta i inni wiedzą że obecny mostek na Dąbrówce ma tylko 7 ton nośność a samochody straży ważą 15 i więcej ton i nawet teraz jak jadą na stadion to łamią przepisy.
Cytować
+41 #3 Pionek 2019-04-13 11:53
Coś musiał ogłosić bo się ludzie coraz głośnej śmieją z niego. Nawet płaszczur nie wyrabia żeby tuszowac to jakiego burmistrza wybrano w tym mieście
Cytować
+41 #4 marc 2019-04-13 12:29
Miasto się dusi z powodu rozwoju komunikacji. Przypomnę, że po 1990 roku zaniechano kontynuacji budowy obwodnicy rozpoczętej w 1987 roku. Zrobiono pseudo obwodnicę z tzw,. Rondem Idioty, przy przejeździe kolejowym. Kolejny idiota dał zgodę na supermarket przy Podhalaninie a teraz, następny administracyjny idiota dał zgodę na apartamentowce za Podhalaninem, z dojazdem od ulicy Wojska Polskiego. Tak przy patronackim Rondzie Idioty kwitnie tępa twórczość decyzyjna kolejnych idiotów. Już teraz korki blokują miasto, co będzie w lecie? Teren od ronda na Lwowskiej, obok stadionu po starej linii kolejowej w stronę Suchej, był zawsze zarezerwowany na nitkę obwodnicy, choćby jednokierunkowe j by odciążyć ruch przez Skarpę. Inwestycja niewielka i mógł to zrealizować Klinowski. Nie zrobił, ale słusznie przypomina o obwodnicy. Zresztą, po cholerę tam straż jak dojazdu nie będzie. Chyba, że strażacka inwestycja warunkuje drogę? Nie wiadomo. Na razie radosna twórczość decyzyjna idiotów trwa.
Cytować
-6 #5 qwer 2019-04-13 13:30
A gdzie był Pan Klinowski jak rządził miastem? Miał sporo czasu żeby załatwić tę sprawę od początku do końca...
Cytować
+27 #6 T.rex 2019-04-13 13:54
A teren po Bumarze? To przecież idealna lokalizacja i wielkość, uzbrojona i z dojazdem.... Tylko trzeba teraz zmazać błędy naszej, tfu , osłanki i odkupić te teren od prywaciarza.
Cytować
+35 #7 Hrabia VonTrupka 2019-04-13 14:01
To nie powinno być serce bezpieczeństwa całego powiatu, tylko serce rekreacji!!
Sytuowanie straży w tym miejscu jest idiotyzmem.
Cytować
+20 #8 olo 2019-04-13 16:17
Kwarciak się zeszmacił robiąc sobie zdjęcie tym pokraką burmistrzem co nic nie umie zrobić.
Śmiech na sali - ludzie głośno mówią na mieście ze stracone 5 lat i wyssane pieniądze przez tego nieudacznika Kalińskiego!!!
Cytować
+20 #9 street 2019-04-13 17:40
"historia świata jest historią głupoty" (przeczytane) Wadowice wdzięcznie z tym korespondują
Cytować
-4 #10 Goja 2019-04-13 19:44
Film czyzby Tokksa? Mniej płacą chlopaki czy co?
Cytować
-4 #11 sirota z łączan 2019-04-13 20:49
a klinu z kim konsultował zabetonowanie parku - z Krisbudem????
- sirota ta z Łączan - jeszce przewali działki miejskie z Filą, zapłaci za klina Frączkowi i Kowalczykowi i może spadać do Sejmu
Cytować
+2 #12 berek 2019-04-13 22:15
Co by nie mówić Wadowice nie maja szczęścia do burmistrzów .Klinowski tez przez 5 lat tylko wizje snuł i oszczędzał.Skut ek-5 lat marazmu
Cytować
+25 #13 Teodor 2019-04-14 07:36
Dlaczego nie wybudują straży pożarnej obok nowej komendy policji. Jest tam mnóstwo miejsca które jest własnością gminy.
Cytować
0 #14 z wadowic 2019-04-15 06:35
Cytuję marc:
Kolejny idiota dał zgodę na supermarket przy Podhalaninie a teraz, następny administracyjny idiota dał zgodę na apartamentowce za Podhalaninem, z dojazdem od ulicy Wojska Polskiego.

Sorry takie mamy prawo - prywatnemu zyski społeczeństwu straty.
Cytować
0 #15 dron 2019-04-17 10:06
Sami fachowcy budowlani jak widać tu się wypowiadają,-a prawda jest taka,że Strażacy w tym miejscu to bardzo trafiony pomysł i żadne zalanie im nie grozi.Zapomniel iście jak były "kanapka"chciał budować obwodnicę na wale przeciw powodziowym,to był genialny pomysł co nie?budowlańcy.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.