W Kleczy Dolnej na drodze krajowej nr 52 powstaną dwa nowe mosty. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i A
Na krajówce w Kleczy powstaną dwa nowe mosty. Wybrano wykonawcę

W Kleczy Dolnej na drodze krajowej nr 52 powstaną dwa nowe mosty. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę, który w miejsce dwóch wysłużonych przepraw wybuduje nowe.

W piątek (12.04) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejszą ofertę na rozbudowa drogi krajowej nr 52  wraz z rozbiórką istniejących dwóch mostów oraz budową nowych w Kleczy Dolnej. Złożyło ją Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Nowego Targu. Określiło w swojej ofercie, że wykona cały zakres robót w ciągu 460 dni od daty zawarcia umowy. Będzie to kosztować ponad 9 milionów złotych.

Rozbudowana będzie droga krajowa i przebudowane zjazdy. W trakcie budowy ruch odbywał się będzie po mostach tymczasowych, dlatego wykonawca będzie musiał w ramach inwestycji wybudować mosty tymczasowe wraz z dojazdami, następnie rozebrać istniejące mosty na potoku Kleczanka i potoku bez nazwy wraz z kładkami dla pieszych. Nad potokiem Kleczanka ma powstać most jednoprzęsłowy, natomiast nad potokiem „bez nazwy” przepust o konstrukcji prefabrykowanej. Ponadto wykonane zostaną umocnienia skarp, przebudowane zjazdy, rozbudowane skrzyżowania z drogą powiatową i wybudowane chodniki. Przebudowane zostaną 2 zatoki autobusowe i powstanie system odwodnienia – informuje Iwona Mikrut z GDDKiA Kraków.

Jak podkreśla GDDKIA,na razie inne firmy, biorące udział w przetargu, mają możliwość odwołania się od dokonanego wyboru. Jeżeli odwołania nie zostaną złożone będzie można podpisać umowę na realizację inwestycji.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Edyta 2019-04-12 18:05
- leoiej Koło szkoły światła postawić bo dzidci nie mogą przejść przez jezdnię!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.