Wkrótce zostanie wyremontowany 4 kilometrowy odcinek tzw. Białej Drogi w gminie Andrychów i Wieprz. Ca
Umowa podpisana. Rusza remont Białej Drogi

Wkrótce zostanie wyremontowany 4 kilometrowy odcinek tzw. Białej Drogi w gminie Andrychów i Wieprz. Całość będzie kosztować prawie 14 milionów złotych. Dodatkowo wzdłuż całej drogi powstanie ścieżka rowerowa, a w Andrychowie chodnik oraz nowe oświetlenie. Właśnie podpisano umowę.

Dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących tzw. Białą Drogą, leżącą w gminach Andrychów i Wieprz. W czwartek (7.03)  w Starostwie Powiatowym w Wadowicach podpisano umowę na  całkowitą przebudowę tego powiatowego traktu na odcinku 4 kilometrów. Inwestycja wykonana zostanie w systemie ”zaprojektuj i wybuduj”. Na ten rok przewidziano zrealizowanie wszystkich prac projektowych, a na 2020 rok - robót budowlanych.

Około 7,2 miliona złotych na remont drogi powiat wadowicki pozyskał w 2018 roku z Unii Europejskiej, a konkretniej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020. Niestety, trzy kolejne przetargi na wykonanie prac zostały unieważnione. Oferty przekraczały bowiem zarówno wartość szacunkową zadania, jak i kwoty zabezpieczone na ten cel w budżecie powiatu (około 10 milionów złotych).

Wiemy, jaka jest sytuacja na rynku budowlanym. Musieliśmy wyjść z impasu i udało się. Powiat zwiększył swój udział finansowy do około 4 milionów złotych, udało się też porozumieć z gminami Andrychów i Wieprz. Ustaliliśmy, iż pierwsza z nich do przebudowy „dołoży” około 1,6 miliona złotych, a druga – około 1,3 miliona złotych. I sprawy ruszyły do przodu – mówi starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

Umowę na wykonanie prac władze powiatu podpisały z firmą Drog-Bud ze Spytkowic, która w przetargu przedstawiła najlepszą ofertę, opiewającą na sumę nieco ponad 13,9 milionów złotych. W ramach inwestycji gruntownie przebudowanych zostanie 4 kilometry traktu (1,3 kilometra w gminie Andrychów i 2,7 kilometra  w gminie Wieprz). Dodatkowo wzdłuż całej drogi powstanie ścieżka rowerowa, a w Andrychowie chodnik oraz nowe oświetlenie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 S.O.S 2019-03-07 22:04
Brawo...Vice Starosta z Andrychowa to już ciągnie kołdre w swoją strone...
Cytować
0 #2 Farmer 2019-03-08 07:56
Miałem kiedyś ładniejsze go prosiaka lol
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.