Na drodze wojewódzkiej nr 953 Skawina-Kalwaria Zebrzydowska zostanie dokończony remont drogi w Kalwarii
2 miliony na remont ważnej drogi wojewódzkiej w gminie Kalwaria

Na drodze wojewódzkiej nr 953 Skawina-Kalwaria Zebrzydowska zostanie dokończony remont drogi w Kalwarii Zebrzydowskiej i Przytkowicach o łącznej wartości około 2 miliony złotych.

Delegacja samorządowców z gminy Kalwaria Zebrzydowska gościła u Marty Maj - dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Samorządowcy do Kalwarii Zebrzydowskiej wrócili z bardzo dobrymi informacjami. W najbliższym czasie na drodze wojewódzkiej nr 953 Skawina-Kalwaria Zebrzydowska zostanie dokończony remont drogi w Kalwarii Zebrzydowskiej i Przytkowicach o łącznej wartości około 2 miliony złotych.  Tym samym droga wojewódzka przebiegająca przez gminę Kalwaria Zebrzydowska zostanie w całości odnowiona.

2018 roku Zarząd Dróg Wojewódzkich  na remont drogi wojewódzkiej jaka przebiega przez Kalwarię Zebrzydowską, Zebrzydowice i Przytkowice przeznaczyli ponad 3 miliony złotych.

Wspomniane remonty nie były by możliwe bez bardzo dobrej wspólnej współpracy samorządowców gminy Kalwaria Zebrzydowska w osobach burmistrza Augustyna Ormantego, radnych Rady Miejskiej Marcina Zadory, Marcina Ożoga, Roberta Rudeckiego, Wiesława Rudeckiego,Tadeusza Chrostka, Kazimierza Targosza i sołtysa Zebrzydowic Ireneusza Kowalczyka z dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Martą Maj. W ostatnich tygodniach w prace na rzecz gminy Kalwaria Zebrzydowska zaangażował się również radny wojewódzki Filip Kaczyński – cieszą się kalwaryjscy urzędnicy.

Przy okazji spotkania podsumowano też ostatnie cztery lata współpracy gminy Kalwaria Zebrzydowska i  Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, przypomniano ostatnie inwestycje jakie wykonano na terenie gminy.  Inwestycja była etapowana.

Pierwszy remont drogi wojewódzkiej  miał miejsce w 2015 roku dokonano wówczas remontu nawierzchni asfaltowej w Przytkowicach i Zebrzydowicach. W kolejnym roku dokonano remontu drogi w Kalwarii Zebrzydowskiej od Rynku po ulice Mickiewicza. W 2017 roku dokonano remontu drogi w Zebrzydowicach na odcinku 600 metrów od szkoły w stronę Kalwarii Zebrzydowskiej.  Gmina wykonała oświetlenia dla pieszych, zamontowano też znaki.

W  minionym 2018 roku na wspomnianym  odcinku drogi dokonano całą serię remontów obejmujących:  remont drogi w miejscowości Zebrzydowice na odcinku 600 metrów oraz w Kalwarii Zebrzydowskiej, wraz z budową chodnika. Kolejnym zadaniem był remont drogi w Przytkowicach na odcinkach dróg  880 metrów, 1 kilometrów 200 metrów, 800 metrów.

W sumie tylko w 2018 roku położono nową nawierzchnie na odcinku  3 kilometrów 880 metrów a łączna wartość prac wyniosła  ponad 3 miliony złotych. Gdy zsumujemy łączną wartość wykonanych prac w ciągu ostatnich 4 lat to osiągniemy kwotę około  4 miliony 230 tysięcy złotych.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.