Co dalej z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Wadowicach przy ulicy K
Czy Wadowice zostaną bez punktu krwiodawstwa?

Co dalej z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Wadowicach przy ulicy Karmelickiej 5? Starostwo Powiatowe w Wadowicach wypowiedziało umowę na lokal.

Od kilku tygodni wśród lokalnych krwiodawców których w Wadowicach i okolicach nie brakuje, panuje pewien niepokój. Już kilkukrotnie Starostwo Powiatowe w Wadowicach przesuwało termin wypowiedzenia lokalu przy ulicy Karmelickiej 5 w którym znajduje się Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Korzysta z niego sporo krwiodawców, którzy dobrze zdają sobie sprawę na chroniczny brak krwi w polskich szpitalach, zwłaszcza na wiosnę i lato, kiedy brakuje jej najbardziej. Większość z nich oddaje krew od lat, nie tylko dla wolnego dnia w pracy, słodyczy czy odliczenia z podatku.

Jak dowiedzieliśmy się na 30 kwietnia wyznaczono kolejny termin wypowiedzenia umowy na lokal. Pracownicy punktu uspokajają, bo podobno Starostwo Powiatowe w Wadowicach obiecało inny lokal, ale żadnych konkretów na razie nie podano.

Czy Wadowice zostaną bez punktu krwiodawstwa? Będziemy śledzić ten temat.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+13 #1 kurde 2019-02-26 14:17
Coraz to lepiej sie dzieje ża panowania wieśniaka z łączan oj co raz to lepiej ....
Cytować
+14 #2 3xK 2019-02-26 18:06
Brawo Starostwo i Gmina! Punkt Krwiodastwa, to dobrodziejstwo zarówno dla gminy jak i powiatu. Dotyczy przecież wszystkich mieszkańców. Wszędzie mówi się o tym i nawołuje żeby oddawać krew, której potrzeba tak wiele. Jak można niweczyć pracę i wysiłek tak wielu bezinteresowany ch dawców i personelu. Wstyd zarówno dla władz miasta i powiatu, a także dla RCKiK w Krakowie.
Cytować
+3 #3 Loko 2019-02-27 07:16
Nic dziwnego jak cala kasa idzie na 500 na pierwsze i 13 emerytura.dosta łem termin do specjalisty ortopedycznego na 20 listopada hahhahha więc znowu trzeba sięgnąć do kieszeni i prywatnie się leczyć
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.