Władze województwa wydały decyzję dotyczącą budowy nowego mostu na Wieprzówce na drodze wojewódzk
Ważny andrychowski most idzie do remontu. Jest zgoda

Władze województwa wydały decyzję dotyczącą budowy nowego mostu na Wieprzówce na drodze wojewódzkiej nr 781 w Andrychowie. Przeprawa od dawna jest w złym stanie technicznym.

Most drogowy nad Wieprzówką w Andrychowie na drodze wojewódzkiej nr 781 w kierunku Sułkowic i Targanic lata świetności ma już dawno za sobą. Konstrukcja znajduje się w złym stanie technicznym i od lat mówiło się o jej remoncie. Istniały obawy podczas stanów powodziowych, że drzewa i inne zabrane przez wodę rzeczy uszkodzą go do końca.

Jak się okazuje, jest zielone światło na remont przeprawy. Wyburzenie starego mostu i wybudowanie tutaj nowego planuje Zarząd Dróg Wojewódzkich z Krakowa, który jest zarządcą tej drogi. Jest na to zgoda ze strony władz województwa. Kilka dni temu została wydana decyzja wojewody małopolskiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pod nazwą "Rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 781 klasy G, na odc. ref. 220 od km 0+532 do km 0+610 wraz z rozbiórką istniejącego mostu i budową nowego mostu nad rzeką Wieprzówka oraz niezbędną infrastrukturą".

Na razie nie wiadomo, kiedy realizacja zadania zostanie rozpoczęta, ale w końcu nie ma ku temu przeszkód prawnych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.