Miała go przejąc gmina Wadowice i zorganizować tutaj centrum organizacji pozarządowych, przestrzeń d
Budynek po komendzie policji przejmie prokuratura?

Miała go przejąc gmina Wadowice i zorganizować tutaj centrum organizacji pozarządowych, przestrzeń dla coworkingu i startupów a upomniała się o niego prokuratura. Co będzie ze starym budynkiem komendy policji po wybudowaniu nowego?

Od września ubiegłego roku na terenie wadowickiego dworca autobusowego przy ulicy Piłsudskiego trwa budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Prace za kwotę 29 800 000 złotych wykonuje firma Erbet z Nowego Sącza. Prace mają potrwać do września 2020 roku.

Mieszkańcy zastanawiają się, co będzie ze starym budynkiem przy ulicy Lwowskiej, kiedy policjanci przeprowadzą się do nowego. Przypomnijmy, że gmina Wadowice umową notarialną przekazała swoje tereny przy ulicy Piłsudskiego Skarbowi Państwa pod budowę nowego budynku, dołożyła też 4 miliony złotych jako wsparcie dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na jej powstanie. W zamian gmina otrzymała też obietnicę przejęcia starego budynku komendy, zarówno od wojewody jak i wtedy starosty Bartosza Kalińskiego.

Jak mówił nam były burmistrz Wadowic a aktualnie radny Rady Miejskiej w Wadowicach Mateusz Klinowski, w wyremontowanym budynku, razem z przebudowaną ulicą Lwowską na której miał znaleźć się słynny woonerf, według założeń i planów miało powstać centrum organizacji pozarządowych, przestrzeń dla coworkignu i startupów. Swoje lokum mogło by mięć tu kilka wadowickich stowarzyszeń.

Jak się okazuje, wszystkie te plany mogą wziąć w łeb. Jak się dowiadujemy, o budynek upomniała się prokuratura, która poinformowała władze Wadowic, że planowane jest tutaj przeniesienie tutejszej Prokuratury Rejonowej z pomieszczeń przy ulicy Żwirki i Wigury.

Co z tego wyniknie, zobaczymy.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Mariolka@ 2019-02-25 13:02
No to sprawy będą się jeszcze dłużej ciągnąć , a i pewnie dokumenty będą ginąć po drodze.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.