Kolej przebuduje przepusty na przebiegającej przez powiat linii kolejowej nr 97 w miejscowościach Zakrz
Kolej przebuduje przepusty w Zakrzowie i Stryszowie

Kolej przebuduje przepusty na przebiegającej przez powiat linii kolejowej nr 97 w miejscowościach Zakrzów i Stryszów.

Od jakiegoś czasu PKP PLK wykonuje prace remontowe na przebiegającej również przez powiat wadowicki linii kolejowej nr 97 Skawina - Sucha Beskidzka. Remontowane jest torowisko, przejazdy kolejowe jak i inna infrastruktura. Wszystko to ma calu przyspieszenie prędkości pociągów, zwiększenie bezpieczeństwa jak i komfortu podróżujących pasażerów.

Wojewoda małopolski zatwierdził projekt i udzielił pozwolenia na budowę  dla zadania obejmującego przebudowę przepustów zlokalizowanych w ciągu linii kolejowej w Zakrzowie i Stryszowie, realizowanego  w ramach inwestycji  "Prace na odcinku linii kolejowej nr 97 Skawina - Sucha Beskidzka". W ramach zadań przebudowane zostaną przepusty w km 22+961, w km 30+832, w km 32+904, rozbiórka przepustu w km 34+022 oraz przebudowa przepustu w km 34+545.

Prace mają zostań wykonane już wkrótce.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.