Do wadowickiego szpitala Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała sprzęt o szacunkowej wartośc
Wadowicki szpital cieszy się ze sprzętu WOŚP

Do wadowickiego szpitala Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała sprzęt o szacunkowej wartości ponad 120 tysięcy złotych. W najbliższych dniach zostanie dostarczony tutaj kolejny sprzęt medyczny.

Już od 26 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga ratować ludzkie życie. Nawet przy najlepszej opiece medycznej, bez odpowiedniego sprzętu pomoc jest ograniczona. W tym roku serca wielu ludzi biją również dla Wadowic.

Szpital Powiatowy w Wadowicach, dzięki zorganizowanej akcji i dobroci wielu osób, otrzymał  specjalistyczny sprzęt medyczny. Fundacja przekazała urządzenia dla Oddziału Dziecięcego oraz Oddziału Noworodków i Wcześniaków. Przeszkolony personel lekarzy i pielęgniarek będzie mógł dzięki temu pomagać najmłodszym pacjentom odzyskać szczęśliwe i zdrowe dzieciństwo.

Dla wadowickiego szpitala został już przekazany sprzęt o szacunkowej wartości ponad 120 tysięcy złotych, m.in. fotele typu leżanka (20 sztuk), aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddechu, lampa do fototerapii, bilirubinometr, kardiomonitory (2 sztuki). W najbliższych dniach zostanie dostarczony następujący sprzęt medyczny: ciepłe gniazdko (2 sztuki), pulsoksymetr (5 sztuki) oraz stanowisko do resuscytacji.

Podziękowania w dużej mierze należą się nie tylko fundacji, ale również wszystkim osobom zaangażowanym w akcję. To gest ogromnej dobroci i bezinteresowności – podkreśla dyrekcja ZZOZ w Wadowicach.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 kika 2019-01-31 17:35
ilu lekarzy w polsce wykonuje prywatnie badania na sprzęcie przekazanym przez rożne fundacje
Cytować
-2 #2 Polo 2019-01-31 19:20
Cytuję kika:
ilu lekarzy w polsce wykonuje prywatnie badania na sprzęcie przekazanym przez rożne fundacje

Coo...? Za duzo TVP Przesadzasz!
Cytować
+6 #3 ds 2019-02-01 12:30
No to teraz trzeba przypilnować by sprzęt był użyty bo chodzą słuchy że na śląsku nowa dyrekcja szpitali z wiadomej partii pochowała w magazynach.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.