Gmina Andrychów otrzymała 6 mln 726 tys. zł dotacji unijnej z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. To
Kolejne miliony dla Andrychowa na gminną komunikację

Gmina Andrychów otrzymała 6 mln 726 tys. zł dotacji unijnej z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. To największa transza do już zrealizowanej części budowy transportu publicznego.

Na te pieniądze Andrychów czekał od zeszłego roku. Na gminne konto kilka dni temu wpłynęło 6 mln 726 tys. zł dotacji unijnej z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Od 2017 roku władze Andrychowa  starały się o wielomilionowe dofinansowanie z funduszy europejskich na utworzenie własnego, gminnego transportu publicznego i rozbudowę infrastruktury z tym związanej, jak przystanki, oświetlenie czy ścieżki rowerowe.

Udało się:  od 1 stycznia ubiegłego roku 14 nowych autobusów  obsługuje całą gminę. W ubiegłym roku pieniądze na ten projekt zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski. W sumie projekt wart ponad 21 mln będzie współfinansowany z europejskich funduszy w wysokości 14 mln zł.

Jak poinformował burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, teraz dotarła ostatnia transza dofinansowania samego zakupu autobusów. W ubiegłym roku przyszło na to już ponad dwa miliony. Zatem z zakupu, który kosztował około 11 mln blisko 9 mln zostało zrefundowane.
(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 pis po jedno zło... 2019-01-11 11:08
U nich rozwijają
U nas niszczą i cofają w rozwoju
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.