W Kalwarii Zebrzydowskiej gościli przedstawiciele GDDKiA w Krakowie. Podsumowano ważne inwestycje drogo
Kalwaria cieszy się z współpracy z GDDKiA

W Kalwarii Zebrzydowskiej gościli przedstawiciele GDDKiA w Krakowie. Podsumowano ważne inwestycje drogowe, min. Mosty w Brodach i chodnik przy krajówce w Barwałdzie Dolnym. Gmina jest zadowolona z współpracy i planuje kolejne.

W Kalwarii Zebrzydowskiej gościli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  w Krakowie, dyrektor Tomasz Pałasiński  i  jego zastępca Agnieszka Wachowska.  

Spotkanie było okazją do podsumowania bardzo dobrej współpracy pomiędzy GDDKiA w Krakowie a gminą Kalwaria Zebrzydowska – poinformował nas Tomasz Baluś z Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Burmistrz Augustyn Ormanty podziękował za ostatnie przeprowadzone inwestycje drogowe GDDKiA Kraków: za wykonanie modernizacji obiektów mostowych w miejscowości Brody oraz budowę chodnika (595 metrów) w ciągu drogi krajowej nr 52 w  Barwałdzie Górnym.

Życzyłbym sobie i całej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych w Krakowie, tak dobrej współpracy z każdą gminą jak ta z Gminą Kalwaria Zebrzydowska i Burmistrzem, można powiedzieć, że nasza współpraca jest modelowa i może być pokazywana jako przykład dla innych samorządowców – mówił Tomasz Pałasiński, dyrektor GDDKiA w Krakowie.

Co ważne, przedstawiono też propozycje dotyczące rozwiązań komunikacyjnych w Barwałdzie Średnim i Brodach. W Barwałdzie Średnim omówiono plan budowy chodnika przy drodze krajowej w kierunku Wadowic, natomiast w Brodach powstał plan budowy zatoki autobusowej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.