W ciągu ostatnich 6 miesięcy w powiecie wadowickim zainstalowano 165 nowych terminali w ramach Programu
Sklepy w powiecie wadowickim coraz częściej wyposażone są w terminal

W ciągu ostatnich 6 miesięcy w powiecie wadowickim zainstalowano 165 nowych terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. W całej Polsce w ramach Programu do przedsiębiorców trafiło już ponad 65,5 tys. terminali.

Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa reprezentują ponad 350 rodzajów działalności - przede wszystkim sektor usługowo-handlowy.

Docieramy z Programem Polska Bezgotówkowa bardzo szeroko – zarówno do dużych miast jak i terenów wiejskich. To niezwykle istotne z punktu widzenia gospodarki i obywateli. Płatności bezgotówkowe to kolejne medium cywilizacyjne XXI wieku – dostęp do nich powinien być możliwy wszędzie. Pozwalają obywatelom i przedsiębiorcom bez lęku wchodzić w nowoczesne rozwiązania. Dzięki czemu w dłuższej perspektywie możemy mówić o szybszym tempie wzrostu gospodarczego poszczególnych regionów. Od września rozszerzamy również Program o urzędy i instytucje sektora publicznego m.in. samorządy i urzędy gminne. Tak, aby w każdym punkcie przyjmującym płatności można było płacić bezgotówkowo - bez względu na to czy jest to sklep prowadzony przez prywatnego przedsiębiorcę czy też publiczna szkoła, muzeum lub biblioteka” – mówi dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

W ciągu ostatnich 6 miesięcy w powiecie wadowickim zainstalowano 165 nowych terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. W całej Polsce w ramach programu do przedsiębiorców trafiło już ponad 65,5 tys. terminali.

Polacy coraz częściej sięgają po płatności bezgotówkowe. Możliwość płacenia kartą jest dostępna w sklepach, punktach usługowych, a także coraz częściej na straganach, w szkołach, przedszkolach i urzędach państwowych. Dzięki temu nie trzeba nosić przy sobie gotówki, szukać bankomatu, stać w kolejkach i odliczać pieniędzy. Polacy szczególnie polubili płatności zbliżeniowe – bo są szybkie, wygodne i bezpieczne. Płacąc kartą możemy kupić więcej – nie jesteśmy ograniczeni gotówką w portfelu, ale też łatwiej jest nam zarządzać naszymi finansami.

Ponadto dzięki terminalom płatniczym przedsiębiorcy nie tracą czasu na przeliczanie gotówki w kasie, wydawanie reszty czy wizyty w banku. W efekcie mogą skupić się na tym, co najważniejsze – czyli na generowaniu przychodów swoich firm. Przedsiębiorcy dostrzegają, że możliwość płacenia kartą jest dla klientów ważna –  chętniej bowiem  korzystają ze sklepów i punktów usługowych, w których można się w ten sposób rozliczać. Posiadając terminal do akceptacji płatności bezgotówkowych przedsiębiorcy mogą zyskać nowych kupujących, powiększyć przychody i popularność firmy.

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi,  a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do udziału w programie uprawnieni są  przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 cicibor 2018-09-06 15:18
a panienki przy drodze będą mieć taki terminal
Cytować
+2 #2 Panienka z okienka 2018-09-06 15:46
Cytuję cicibor:
a panienki przy drodze będą mieć taki terminal

Owszem, zwłaszcza do płatności "zbliżeniowych" :lol:
Cytować
0 #3 roman 2018-09-06 15:49
PAMIETAJCIE DEBILE -TO JEST PIERWSZY KROK DO CAŁKOWITEGO LIKIDACJJ gotowki ,likwidacjia gotowki to totalne niewolnistwo,na wet w rzymie niewolnicy mogli posiadac gotowke,nie badzcie leniwi placie gotowka niech te terminale rdzewieja [banki maja z tego prowizjie] stop placenia plastikiem niech bankstery to odczuja ,wypacac w bankowatach i placic gotowka ,najgorsi to mlodzierz bo to coraz wieksze lenie z obrobionymi przez bolszewikow unijny mozgami
Cytować
-5 #4 A. 2018-09-06 17:53
No tak jest. Towary są przez to droższe, bo od każdej takiej transakcji bank sobie bierze jakiś procent.
Cytować
+5 #5 Chris 2018-09-06 21:14
Cytuję roman:
PAMIETAJCIE DEBILE -TO JEST PIERWSZY KROK DO CAŁKOWITEGO LIKIDACJJ gotowki ,likwidacjia gotowki to totalne niewolnistwo,nawet w rzymie niewolnicy mogli posiadac gotowke,nie badzcie leniwi placie gotowka niech te terminale rdzewieja [banki maja z tego prowizjie] stop placenia plastikiem niech bankstery to odczuja ,wypacac w bankowatach i placic gotowka ,najgorsi to mlodzierz bo to coraz wieksze lenie z obrobionymi przez bolszewikow unijny mozgami

O matko... Pana ograniczenie czuć już z kilometra. Tylko strach przed nowościami i ciągłe myślenie, że wszyscy są Panem zainteresowani i tylko myślą jak tu Pana „zniewolić” :D nie skomentuję już błędów ortograficznych , bo szkoda czasu. Pozdrawiam i życzę większego luzu w życiu.
Cytować
+2 #6 dert 2018-09-06 23:02
Cytuję roman:
PAMIETAJCIE DEBILE -TO JEST PIERWSZY KROK DO CAŁKOWITEGO LIKIDACJJ gotowki ,likwidacjia gotowki to totalne niewolnistwo,nawet w rzymie niewolnicy mogli posiadac gotowke,nie badzcie leniwi placie gotowka niech te terminale rdzewieja [banki maja z tego prowizjie] stop placenia plastikiem niech bankstery to odczuja ,wypacac w bankowatach i placic gotowka ,najgorsi to mlodzierz bo to coraz wieksze lenie z obrobionymi przez bolszewikow unijny mozgami

Mam terminal i jak klienci placa to trace jakies drobne ale wazniejszy jest ten co daje mni zarobic.Fakt oplata od karty telemetrycznej i prowizja od transakcji ale wygoda tez się liczy.A jak padnie system to bedzie problem.
Cytować
0 #7 handlowiec 2018-09-08 23:29
Wygoda, drobnych nie szukam,sklep bez terminala to dla mnie nie sklep to bezradność właściciela,lub jakiś w tym cel
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.