Pogoda nastraja do wypoczynku nad Skawą. Problemem są jednak ludzie, którzy nie potrafią zadbać o porządek i śmiecą. Takie szkło wbiło sobie w nogę dziecko nad rzeką w Jaroszowicach.

Pogoda nastraja do wypoczynku nad Skawą. Problemem są jednak ludzie, którzy nie potrafią zadbać o po

Nad przejściem dla pieszych na drodze krajowej nr 28 w Tomicach pojawiły się kamery. Monitorują trasę w obu kierunkach. Ma to przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w tym miejscu.

Nad przejściem dla pieszych na drodze krajowej nr 28 w Tomicach pojawiły się kamery. Monitorują tras

Rusza policyjna akcja "Bezpieczne wakacje 2017". Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym w naszym powiecie. Kierowcy mogą spodziewać się zwiększonej ilości kontroli.

Rusza policyjna akcja "Bezpieczne wakacje 2017". Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypocz

Pogoda w piątek (23.06) w Dzień Ojca może zrobić psikusa. Synoptycy zapowiadają na terenie powiatu wadowickiego wystąpienie burz, opadów a także wiatru nawet do 85 km/h. Lokalnie może też spaść grad.

Pogoda w piątek (23.06) w Dzień Ojca może zrobić psikusa. Synoptycy zapowiadają na terenie powiatu w

Zakończyły się powiatowe, dwudniowe ćwiczenia "Czerwiec 2017", mające na celu  sprawdzenie gotowości obronnej na wypadek zagrożenia terrorystycznego czy wojny. Wzięło w nich udział ponad 1000 osób. Były to największe w tym roku ćwiczenia obronne w Małopolsce.

Zakończyły się powiatowe, dwudniowe ćwiczenia "Czerwiec 2017", mające na celu  sprawdzenie gotowoś

23-letni Kamil Pułtorak, mieszkaniec Wieliczki, niedawno zabił w Krakowie człowieka raniąc go nożem. Policja wydała za nim list gończy. Ukrywa się, może być wszędzie.

23-letni Kamil Pułtorak, mieszkaniec Wieliczki, niedawno zabił w Krakowie człowieka raniąc go nożem.

Uwaga kierowcy! Od kilku dni znowu zepsute są rogatki na przejeździe kolejowym w Barwałdzie Dolnym. Uważajcie na pociągi i dostosowujcie się do znaku STOP nie tylko w tym miejscu...

Uwaga kierowcy! Od kilku dni znowu zepsute są rogatki na przejeździe kolejowym w Barwałdzie Dolnym. Uw

Na stacji kolejowej w Spytkowicach doszło do ataku terrorystów. Z cysterny wyciekła niebezpieczna substancja. To kolejne z ćwiczeń służb powiatowych w ramach akcji "Czerwiec 2017".

Na stacji kolejowej w Spytkowicach doszło do ataku terrorystów. Z cysterny wyciekła niebezpieczna subs

Andrychowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Podczas kontroli drogowej znaleziono przy nich amfetaminę i marihuanę. Grozi im nawet 3 lata więzienia.

Andrychowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Podczas kontroli drogowej znaleziono przy

Wszystkie służy ratunkowe i urzędy w powiecie wadowickim zostały postawione na nogi. Wszystko w związku z ćwiczeniami "Czerwiec 2017" ogłoszonymi przez prezydenta RP mającymi na celu sprawdzenie gotowości obronnej na wypadek zagrożenia terrorystycznego czy wojny.

Wszystkie służy ratunkowe i urzędy w powiecie wadowickim zostały postawione na nogi. Wszystko w zwią

Wadowiccy policjanci zatrzymali kierującego, który kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Jakby tego było mało, w terenie zabudowanym jechał 107 km/h. Grozi mu 2 lata pozbawienia wolności.

Wadowiccy policjanci zatrzymali kierującego, który kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Ja

Ewakuacja andrychowskiego magistratu, awaria kolejowej cysterny na stacji w Spytkowicach, czy odbicie autobusu szkolnego z dziećmi w Lanckoronie. To tylko niektóre z ćwiczeń jakie przez dwa dni zostaną przeprowadzone na terenie powiatu wadowickiego.

Ewakuacja andrychowskiego magistratu, awaria kolejowej cysterny na stacji w Spytkowicach, czy odbicie aut

Wadowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy po raz kolejny dokonali kradzieży z terenu niefunkcjonującego już zakładu w Wadowicach.  Wartość skradzionego towaru została oszacowana na kwotę 1500 złotych Sprawcom postawiono zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wadowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy po raz kolejny dokonali kradzieży z terenu ni

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski dokonał zmian księży wikariuszy w parafiach archidiecezji krakowskiej. Pisma odwołujące z dotychczasowych i kierujące do nowych parafii zostały przekazane przez księży dziekanów. Zmiany obejmują także parafie w powiecie wadowickim.

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski dokonał zmian księży wikariuszy w parafiach archidiecezj

W Lgocie na ulicy świętej Anny, 52-letni kierowca wjechał do rowu i uszkodził ogrodzenie prywatnej posesji. Jak się okazało, miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Jakby tego było mało, zostawił na tylnym siedzeniu rannego pasażera.

W Lgocie na ulicy świętej Anny, 52-letni kierowca wjechał do rowu i uszkodził ogrodzenie prywatnej po

Pogoda w weekend może niestety nie rozpieszczać. Synoptycy zapowiadają na terenie powiatu wadowickiego wystąpienie burz a także opadów lokalnie do 25 mm i wiatru nawet do 75 km/h

Pogoda w weekend może niestety nie rozpieszczać. Synoptycy zapowiadają na terenie powiatu wadowickiego

Kilka tysięcy osób przeszło od Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny pod kościół św. Piotra Apostoła w procesji Bożego Ciała, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki.

Kilka tysięcy osób przeszło od Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny pod kościół św. Pio

W gminie Wieprz szykuje się kolejna spora inwestycja. Po apelach samorządowców nareszcie udało się przekonać władze województwa małopolskiego, aby zająć się przebudową i rozbudową drogi wojewódzkiej nr 781 na odcinku Wieprz - Zator, na której często dochodziło do wypadków.

W gminie Wieprz szykuje się kolejna spora inwestycja. Po apelach samorządowców nareszcie udało się p

Przez blisko dwa tygodnie policjanci drogówki na terenie powiatu wadowickiego będą realizować zadania w ramach ogólnopolskiej kampanii "Łapki na kierownicę". O co chodzi?

Przez blisko dwa tygodnie policjanci drogówki na terenie powiatu wadowickiego będą realizować zadania

Policjanci z Wadowic zatrzymali 44-latka, który  w Wadowicach oferował do sprzedaży krajankę tytoniową bez akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 28 paczek. Mężczyźnie grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Policjanci z Wadowic zatrzymali 44-latka, który  w Wadowicach oferował do sprzedaży krajankę tytonio