Mariusz Ciapa z lokalnego kluby Wichry Beskidy T.R. uplasował się na trzecim miejscy z czasem poniżej
Zawodnik Wichrów Beskidu w czołówce zabójczego biegu po górach

Mariusz Ciapa z lokalnego kluby Wichry Beskidy T.R. uplasował się na trzecim miejscy z czasem poniżej 8 godzin na dystansie 72 km  Ultramaratonie Beskidzki Topór. W swojej kategorii wiekowej zajął drugie miejsce.

W sobotę 20 maja w Beskidzie Niskim odbył się bieg górski na dystansie 72 km rozgrywany po raz drugi pod nazwą Ultramaraton Beskidzki Topór. Do biegu zarejestrowanych i dopuszczonych było około 150 zawodników w obsadzie ogólnokrajowej.

Rozpoczął się on obok stadionu Beskidu w Andrychowie z metą w Rzykach na Czarnym Groniu. Tu nie było żartów: trasa wiodła w trudnym górskim terenie (Przełęcz Pod Gancarzem, Przełącz Panczakiewicza, Groń Jana Pawła II, Łamana Skała, Potrójna, Kocierz), ze sporą sumą przewyższeń. Limit na ukończenie tego biegu na tym dystansie wynosi 15 godzin.

W biegu tym wystąpiło czterech biegaczy z klubu Wichry Beskidu T.R. z naszej gminy a jeden z nich, Mariusz Ciapa z Babicy, uplasował się na trzecim miejscu z czasem poniżej 8 godzin a w swojej kategorii wiekowej zajął drugie miejsce.

Beskidzki Topór to nowy bieg rozgrywany od trzech lat w Beskidzie Małym. Jednym z jego pomysłodawców i współorganizatorów jest Tomasz Klisz, specjalizuje się w biegach górskich oraz biegach po schodach, który pierwsze kroki w bieganiu stawiał na Biegu Powsinogi w Wadowicach i od jakiegoś czasu również mieszka w naszym mieście.