Dopiero marzec, a w Kalwaryjskim  Klubie Szermierzy GRASS-HOPPER Kalwaria już posypały się medale. Za
Kalwaryjscy szermierze już ze sporą ilością medali

Dopiero marzec, a w Kalwaryjskim  Klubie Szermierzy GRASS-HOPPER Kalwaria już posypały się medale. Zawodnicy ciężko pracują, nawet w czasie ferii nie mieli przerwy.

Tydzień ferii spędzili w Międzybrodziu Żywieckim z klubami SKS Zerwikaptur , KKS Kraków i przedstawicielami klubu TS Wisła .  Na obozie nie tylko jeździli na nartach, ale także ciężko pracowali, żeby się przygotować do zawodów.  I oto są już pierwsze sukcesy.

„4 i 5 marca odbyły się Ogólnopolskie zawody w Gliwicach Muszkieter Trophy i nasi zawodnicy pokazali genialną formę — informują nas szermierze z Klubu GRASS-HOPPER Kalwaria

W kategorii Dzieci 1 miejsce  zajął Ireneusz Filek,  24 był Jerzy Stankiewicz, a 31 Szymon Wodniak, który pechowo trafił na Irka w walce o najlepszą 16. W kategorii Junior młodszy, dobre 3 miejsce zajął Mikołaj Radosz, zaraz za nim na 5 miejscu uplasował się Dawid Dębicki  a Michał Płączek wywalczył 32 miejsce. W kategorii Skrzat świetne 6 miejsce zajął debiutujący w zawodach Bartosz Leśniak.

W kategorii Zuch startowało 2 zawodników z klubu. Józef Stankiewicz oraz Jakub Foryś, ten pierwszy wywalczył 12 miejsce, drugi dla którego także był to debiut był 47. Następnego dnia w niedziele walczyły dziewczyny i znowu nasza zawodniczka Alicja Goczał była najlepsza w swojej kategorii zdobywając złoty medal, a Oliwia Garus uplasowała się na miejscu 12. Alicja Goczał w styczniu reprezentowała kalwaryjski klub u naszych sąsiadów na zawodach w Sninie, gdzie również była nie do pobicia i przywiozła do nas złoty medal.

Zawodnicy z kalwaryjskiego klubu startowali także w Oólnopolskich Zawodach w Mikołowie gdzie również zdobyli medale. Ponownie Ireneusz Filek zdobył 1 miejsce w kategorii Dzieci, a  pozostał dwójka uplasowała się w najlepszej szesnastce. Szymon Wodniak zajął 13 pozycję a Oliwia Garus  16 miejsce. W kategorii Junior młodszy startowało dwóch zawodników i tym razem 3 miejsce zajął Dawid Dębicki, a Mikołaj Radosz uplasował się na miejscu 11. Ta dwójka reprezentuje nas już na arenie międzynarodowej, ponieważ w styczniu zostali powołani z kadry juniorów młodszych na Puchar Europy w Bratysławie. W lutym Dawid Dębicki, Mikołaj Radosz oraz Jaku Wodniak startowali w Mistrzostwach Polski Juniorów gdzie w zawodach drużynowych zajęli dobre 9 miejsce, biorąc pod uwagę, że są to zawody do lat 20 gdzie średnia naszej drużyny wynosiła poniżej 16 lat.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników, robią ogromna pracę, szermierka nie jest prostym sportem, są to ciężkie ćwiczenia i nie jednokrotnie żmudne ćwiczenia, wymagające cierpliwości i dokładności . Jeszcze wiele zawodów przed nimi do końca sezonu i wiemy, że będziemy się mieli czym pochwalić. Czekaja nas jeszcze zawody w Kalwarii do których już zaczynamy przygotowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym zawodnikom w tych zawodach — mówi nam Katarzyna Dębicka z Klubu GRASS-HOPPER Kalwaria.