W weekend  w Czechach w Nowym Mieście na Morawach odbywały się najważniejsze w tym sezonie zawody do
Sokoliki z dwoma brązowymi medalami

W weekend  w Czechach w Nowym Mieście na Morawach odbywały się najważniejsze w tym sezonie zawody do których klub UKS Sokolik Przytkowice przygotowywał się już od kilku miesięcy. Ekipa Sokolika zdobyła dwa brązowe medale Mistrzostw Europy.

W Mistrzostwach Europy Canicross wystartowało blisko pół tysiąca zawodników z 20 krajów. Canicross to bieg z psem, mistrzostwa Europy rozgrywane były z podziałem na kilka kategorii, swoją  mocną pozycję w Europie po raz kolejny potwierdzili zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokolik”.

Podczas przygotowań prócz treningów cztery razy w tygodniu nasi podopieczni brali udział w zgrupowaniu kadry narodowej. W Czechach ostatecznie polska reprezentacja wywalczyła 6 medali w tym 2 zdobyły Sokoliki z gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Trasa liczyła 2,5 km dnia pierwszego i 5,2 km dnia drugiego. Bardzo górzysta 190 metrów przewyższenia z ostrymi zbiegami, bardzo wymagająca fizycznie. Klub UKS Sokolik reprezentowało 11 biegaczy z psami — mówi trener i opiekun UKS Sokolik Bartłomiej Chotowicki.

Po dwudniowej ostrej walce zawodnicy z UKS Sokolik zajęli następujące pozycje w kategoriach:
- Canicross Young Boys - Brązowy medal wywalczył Mieczysław Paluch z psem o imieniu Krysia.
- Canicross Juniors Women - Brązowy medal wywalczyła Aleksandra Górny z Lilu oraz 8 miejsce Aleksandra Kaputa z Lucky.
- Canicross Juniors Men - kolejno zajęli Karol Paluch z Hiro 9 miejsce, Kacper Chrostek ze Zwinką miejsce 10, Szymon Guguła z Bolidem miejsce 11
- Canicross Women miejsce 15 uzyskała Weronika Jurek z Yerbą
- Canicross Men miejsce - 56 wywalczył Łukasz Jakubowski z psem Whisky
- Canicross Scool Girls - miejsce 9 Martynka Chotowicka z psem Luną.
- w sztafecie damskiej wystartowały kolejno Weronika Jurek i Jamal, Aleksandra Kaputa i Neli , Patrycja Opyrchał i Octo zajmując 5 miejsce
- w sztafecie męskiej wystartowali kolejno Kacper Chrostek i Doda, Mieczysław Paluch i Krysia, Karol Paluch i Yerba zajmując 6 miejsce.