Karatecy z naszego regionu zajęli czołowe miejsca w zawodach Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF i XX Ot
Nasi karatecy w czołówce Pucharu Europy

Karatecy z naszego regionu zajęli czołowe miejsca w zawodach Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF i XX Otwartych Mistrzostw Polski OYAMA PFK w Wieliczce. Startowało w nich przeszło 500 karateków z 16 krajów z całego świata.

Pod koniec maja  w Wieliczce, w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” odbyły się zawody Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF i XX Otwartych Mistrzostw Polski OYAMA PFK w konkurencjach: Kata, Knockdown, Semi-knockdown i Lekki Kontakt, których organizatorem była OYAMA Polska Federacja Karate oraz Wielicki Klub Sportowy OYAMA.

W zawodach wystartowało przeszło 500 osób. W PE wzięli udział zagraniczni goście z 16 krajów w tym z: Kanady, USA, Indii, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Niemiec, Estonii, Francji, Węgier, Belgii, Holandii, Czech, Norwegii, Danii i Wielkiej Brytanii, reprezentujący style karate: Oyama, Kanreikai, Kyokushin-Tezuka Group, Shinkyokushin, Kyokushin Matsushima, Kyokushin IFK i Kenshikai.

Nasz klub reprezentowała 32 osobowa drużyna, która została wyłoniona z pośród wszystkich zawodników biorących udział w seminarium szkoleniowym w Andrychowie. Dzięki dobremu przygotowaniu w trakcie treningów na sali gimnastycznej oraz na Leskowcu nasi zawodnicy godnie reprezentowali nasz klub.

W wyniku stoczonych, emocjonujących pojedynków nasi zawodnicy zdobyli: w Pucharze Europy: II miejsce: Damian Krupka, III miejsce: Julia Chmura, Kacper Kasperek, Ryszard Klaja, Michał Stanek, w Mistrzostwach Polski: I miejsce - Przemysław Brusik, II miejsce - Klaudia Knapik, III miejsce - Dominika Smolec.