W międzynarodowym Turnieju Szachowym Open FIDE rozgrywanym w Chrzanowie trzy pierwsze miejsca zajęli sz
Nasi szachiści zajęli całe podium

W międzynarodowym Turnieju Szachowym Open FIDE rozgrywanym w Chrzanowie trzy pierwsze miejsca zajęli szachiści „Wieży” Wadowice: Maciej Bik, Marek Szczerba i Sylwester Rychlik. W turnieju startowało 44 szachistów.

To duży sukces: na międzynarodowym Turnieju Szachowym Open FIDE, który rozgrywano w środę (18.02) i czwartek (19.02) w Chrzanowie trzy pierwsze miejsca zajęli szachiści „Wieży” Wadowice. Pierwsze miejsce zdobył Maciej Bik, drugie zajął Marek Szczerba a trzecie Sylwester Rychlik.

Czwarty zawodnik z Wadowic, Krystian Góralczyk uplasował się w drugiej dziesiątce (18 miejsce). W ostatniej decydującej rundzie Maciej Bik pokonał Jana Karwetę z  MCKiS Jaworzno  a Sylwester Rychlik po bardzo zaciętej walce wygrał z Karią Rishul z Anglii. W turnieju startowało 44 szachistów.

Ale to nie wszystko. W Międzynarodowym Turnieju Drużynowym w Szachach Błyskawicznym drużyna „Wieży” także znalazła się na podium zajmując trzecie miejsce. Zwyciężyła drużyna z Jaworzna a drugie miejsce przypadło drużynie z Londynu.

Drużyna „Wieży” wystąpiła w składzie: Krystian Góralczyk, Marek Szczerba, Sylwester Rychlik oraz Maciej Bik. W tym turnieju decydująca była 3 runda. W której „Wieża” uległa nieznacznie MCKiS Jaworzno.