W weekend odbędą się kulminacyjne wydarzenia związane z 400-leciem Kalwarii Zebrzydowskiej. Na tutejszym stadionie w ramach Dni Kalwarii wystąpi Margaret. Przygotowano też mnóstwo innych atrakcji.

W weekend odbędą się kulminacyjne wydarzenia związane z 400-leciem Kalwarii Zebrzydowskiej. Na tutejs

W Andrychowie startuje tegoroczne kino plenerowe. Na placu pod Pałacem Bobrowskich dla widzów przygotowano leżaki, krzesełka i świecę. Będą mogli obejrzeć francuską komedię "Za jakie grzechy, dobry Boże?". Wstęp bezpłatny!

W Andrychowie startuje tegoroczne kino plenerowe. Na placu pod Pałacem Bobrowskich dla widzów przygotow

Nie wiesz co zrobić ze swoją pociechą w czasie wakacji? A może chcesz, żeby twoje dziecko nie tylko świetnie się bawiło, ale także czegoś nauczyło? Jeśli tak, to koniecznie musisz skorzystać z wakacyjnej oferty Muzeum Miejskiego. Pierwsze zajęcia już w czwartek 6 lipca.

Nie wiesz co zrobić ze swoją pociechą w czasie wakacji? A może chcesz, żeby twoje dziecko nie tylko

Koncerty, zlot food trucków, pole namiotowe, warsztaty, spotkania i kino plenerowe. Tak będzie wyglądał tegoroczny trzydniowy Reggae Most na którym gwiazdami będą O.S.T.R. oraz Kamil Bednarek.

Koncerty, zlot food trucków, pole namiotowe, warsztaty, spotkania i kino plenerowe. Tak będzie wygląda

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wakacyjne zajęcia pod hasłem „W kolorach i szarości”. Jest to cykl zajęć literacko – artystycznych  dla dzieci w wieku   od 5 do 12 lat, którego celem jest dobra zabawa z książką oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i wyobraźni.

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wakacyjne zajęcia pod hasłem „W kolorach i szarości”. J

Wadowicka „Wenecja” przeżywała prawdziwe oblężenie. W niedzielę (18.06) odbył się I  I Piknik Organizacji Pozarządowych pod hasłem „Poznajmy się”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie (WIO).

Wadowicka „Wenecja” przeżywała prawdziwe oblężenie. W niedzielę (18.06) odbył się I  I Piknik

W miniony weekend odbyły się uroczyste oraz pełne atrakcji Dni Lanckorony.  Na miejscowym stadionie można było wysłuchać koncertów znanych i lubianych zespołów oraz uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

W miniony weekend odbyły się uroczyste oraz pełne atrakcji Dni Lanckorony.  Na miejscowym stadionie m

Kalwaria Zebrzydowska  zainaugurowała obchody 400-lecia lokacji miasta. Depeszę z błogosławieństwem dla mieszkańców przesłał papież Franciszek  a także prezydent RP Andrzej Duda.

Kalwaria Zebrzydowska  zainaugurowała obchody 400-lecia lokacji miasta. Depeszę z błogosławieństwem

To prawdziwa gratka dla fanów folkowych i rockowych brzmień! W niedzielę 25 czerwca Wolontariat Wadowickiego Centrum Kultury zaprasza na finałowy koncert projektu "Folkowe Wadowice". Zagrają aż trzy zespoły: Runika, Cronica i Othalan.

To prawdziwa gratka dla fanów folkowych i rockowych brzmień! W niedzielę 25 czerwca Wolontariat Wadowi

Już w niedzielę (18.06) Kalwaria Zebrzydowska zaczyna świętowanie jubileuszu 400-lecia lokacji miasta. Zobaczcie dokładny program obchodów, które zostały zaplanowane do 25 czerwca.

Już w niedzielę (18.06) Kalwaria Zebrzydowska zaczyna świętowanie jubileuszu 400-lecia lokacji miasta

W weekend odbędą się Dni Lanckorony. Jak co roku dla mieszkańców i turystów przygotowano szereg atrakcji. Zobaczcie co będzie się działo w tym uroczym miasteczku!

W weekend odbędą się Dni Lanckorony. Jak co roku dla mieszkańców i turystów przygotowano szereg atr

Po 30 latach, dzięki pracownikom Ośrodka Kultury Gminy Tomice, do kalendarza gminy Tomice powróciła znana i lubiana impreza. Kto okazał się najlepszy w sportowych zmaganiach sołectw?

Po 30 latach, dzięki pracownikom Ośrodka Kultury Gminy Tomice, do kalendarza gminy Tomice powróciła z

Do 15 lipca w   Wadowickiej Bibliotece Publicznej można zobaczyć wystawę malarstwa i rysunku uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach. Spora część ekspozycji autorskie, indywidualne rozwiązania plastyczne, część inspirowana jest fotografiami.                                      

Do 15 lipca w   Wadowickiej Bibliotece Publicznej można zobaczyć wystawę malarstwa i rysunku ucznió

Na wadowickim rynku wystąpi Teatr Eksperymentalny GCK „ERGO”. Jego artyści zaprezentują widowisko tańca ognia: niezwykłe układy choreograficzne i gimnastykę artystyczną.

Na wadowickim rynku wystąpi Teatr Eksperymentalny GCK „ERGO”. Jego artyści zaprezentują widowisko

58 par małżeńskich z Wadowic i okolic obchodziło swoje Złote Gody, czyli 50 rocznicę przysięgi małżeńskiej. Z tej okazji medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę wręczył im w WCK burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

58 par małżeńskich z Wadowic i okolic obchodziło swoje Złote Gody, czyli 50 rocznicę przysięgi ma

Muzeum Dwór w Stryszowie w ramach Festiwalu Święta Ogrodów będzie można obejrzeć dwa spektakle na podstawie komedii Aleksandra Fredry, „Intryga naprędce, czyli nie ma złego bez dobrego” oraz „Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna” w reżyserii Mirosława Płonki.

Muzeum Dwór w Stryszowie w ramach Festiwalu Święta Ogrodów będzie można obejrzeć dwa spektakle na
Festiwal Książki czyTOmanii.

Dobiegła do końca czyTOmania, która panowała w naszym mieście przez cztery dni.  Były to wyjątkowe chwile, spędzone w gronie najlepszych polskich pisarzy -  nie tylko wyjątkowo barwnych osobowości, ale przede wszystkim bardzo sympatycznych i życzliwych ludzi.

Dobiegła do końca czyTOmania, która panowała w naszym mieście przez cztery dni.  Były to wyjątkow

Spotkanie z dziecięcymi pisarzami w bibliotece, gry, animacje i zabawy taneczne w WCK, czy imprezy rad osiedlowych: tak Wadowice obchodzą przypadający 1 czerwca Dzień Dziecka.

Spotkanie z dziecięcymi pisarzami w bibliotece, gry, animacje i zabawy taneczne w WCK, czy imprezy rad o

W sobotę (3.06) odbędzie się  święto gminy Wieprz. Będzie sporo atrakcji zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych mieszkańców. Nie zabraknie też koncertów: gwiazdą wieczoru będzie Babylon-Boney M. Cover Show.

W sobotę (3.06) odbędzie się  święto gminy Wieprz. Będzie sporo atrakcji zarówno dla dorosłych j

Wadowicki Festiwal Książki czyTOmani będzie miał też męskie oblicze. Do naszego miasta zawitają: nietuzinkowy podróżnik  Mieczysław – Bieniek „Hajer”, znany biografista i historyk Sławomir Koper oraz twórca fantasy Andrzej Ziemański.

Wadowicki Festiwal Książki czyTOmani będzie miał też męskie oblicze. Do naszego miasta zawitają: n