Wadowiczanin Bartłomiej Niesyczyński zajął drugie miejsce w Tychach w mistrzostwach Polski niepełnos
Niepełnosprawny Bartek na podium w mistrzostwach Polski

Wadowiczanin Bartłomiej Niesyczyński zajął drugie miejsce w Tychach w mistrzostwach Polski niepełnosprawnych juniorów w pływaniu. Warto odnotować, że w każdej konkurencji Bartek poprawiał swoje rekordy życiowe.

W weekend na pływalni MOSIR w Tychach odbyły się mistrzostwa Polski niepełnosprawnych juniorów w pływaniu. W zawodach startował mieszkaniec Wadowic Bartłomiej Niesyczyński. Bartek jest osobą słabo widzącą. Od września jest uczniem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Uczęszcza do pierwszej klasy szkoły średniej. Na co dzień trenuję w Stowarzyszeniu Nie Widzę Przeszkód i jego barwy reprezentuję.

Pierwszego dnia podopieczny trenera Gadomskiego startował na czterech dystansach. Na dystansach 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem klasycznym nasz pływak okazał się najlepszy w swojej grupie startowej S 12 i zajął pierwsze miejsce.

W konkurencji 100 m stylem zmiennym Bartek uplasował się na drugiej pozycji. Podczas niedzielnego bloku Bartek startował na dystansach 200 m stylem zmiennym i 50 m stylem grzbietowym. Mógł on ponownie cieszyć się z pierwszego miejsca (50 m stylem grzbietowym) i z drugiej pozycji (200 m stylem zmiennym).

W ogólnej klasyfikacji gdzie brano pod uwagę wyniki z trzech najlepszych startów każdego zawodnika wśród zawodników z narządu wzroku pływak z Wadowic uplasował się na drugim miejscu podium.

Warto odnotować, że w każdej konkurencji Bartek poprawiał swoje rekordy życiowe.