Prorektor krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, dr hab. prof. UP Katarzyna Potyrała wręczyła dyplomy ukończenia roku na Wadowickim Uniwersytecie Dzieci. Większość studentów chce kontynuować naukę po wakacjach i dlatego pozostało niewiele wolnych miejsc dla dzieci, które chciałyby zacząć przygodę z WUD w październiku.

Prorektor krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, dr hab. prof. UP Katarzyna Potyrała wręczyła dyplo

W WCK odbyło sie uroczyste wręczenie nagród naukowych I, II i III stopnia oraz wyróżnień Rady Miejskiej w Wadowicach dla najzdolniejszych uczniów w roku szkolnym 2016/2017 w gminie Wadowice.

W WCK odbyło sie uroczyste wręczenie nagród naukowych I, II i III stopnia oraz wyróżnień Rady Miejs

Blisko 200 dzieci z  klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie a także przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola  im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Andrychowie odwiedziło andrychowski komisariat. Poznawali zawód policjanta.

Blisko 200 dzieci z  klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie a także przedszkolaki z Ni

Wielki sukces naszych krajan. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu oraz Gimnazjum w Zakrzowie z finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wrócili ze złotymi medalami.

Wielki sukces naszych krajan. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu oraz Gimnazjum w Zakrzowie z finał

W sobotę (3.06) w Woźnikach odbyło się otwarcie wyjątkowej przestrzeni dla dzieci z unikalnym ogrodem i ścieżką sensoryczną. To kolejny projekt w ramach programu „Działamy i wspieramy”, realizowanego przez pracowników firmy paszowej De Heus. Otwarciu towarzyszyła moc atrakcji oraz wyjątkowi goście.

W sobotę (3.06) w Woźnikach odbyło się otwarcie wyjątkowej przestrzeni dla dzieci z unikalnym ogrode

Barwna kolumna maluchów przemaszerowała ulicami miasta na wadowicki rynek. To Europejska Parada Przedszkolaków, projekt, którego celem jest m.in. otwartość na inne kultury, propagowanie idei uczenia się przez całe życie czy uczenie się języków obcych.

Barwna kolumna maluchów przemaszerowała ulicami miasta na wadowicki rynek. To Europejska Parada Przedsz

Komendę Powiatową Policji w Wadowicach odwiedziła grupa przedszkolaków z wadowickiego przedszkola Tęcza. Maluchy poznały tajniki tego trudnego zawodu i kto wie, czy część z nich nie wybierze tego zawodu w przyszłości...

Komendę Powiatową Policji w Wadowicach odwiedziła grupa przedszkolaków z wadowickiego przedszkola Tę

Technikum Zywienia i Usług Gastronomicznych z Zespołu Szkół ZDZ w Andrychowie zorganizowało dla gimnazjalistów z powiatu wadowickiego I Konkurs Gastronomiczny "Małe Torciki". Kto okazał się najlepszy?

Technikum Zywienia i Usług Gastronomicznych z Zespołu Szkół ZDZ w Andrychowie zorganizowało dla gimn

Już po raz piąty Gimnazjum w Zakrzowie zorganizowało Marsz rtm. Pileckiego. Uczniowie uczcili rotmistrza w formie apelu. Po mszy świętej  odczytano Apel Poległych i Pomordowanych.

Już po raz piąty Gimnazjum w Zakrzowie zorganizowało Marsz rtm. Pileckiego. Uczniowie uczcili rotmistr
Tak się jakoś ostatnio składa, że laury w olimpiadach i konkursach dla I LO im. Marcina Wadowity zdobywają głównie humaniści.
Tak się jakoś ostatnio składa, że laury w olimpiadach i konkursach dla I LO im. Marcina Wadowity zd

W piątek (26.05) w Zespole Szkół nr 2 im. ks. St. Staszica w Wadowicach, odbył się V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów, w którym uczestniczyło 18 szkół gimnazjalnych.

W piątek (26.05) w Zespole Szkół nr 2 im. ks. St. Staszica w Wadowicach, odbył się V Międzyszkolny

Zespół Szkół nr 2 w Wadowicach (popularny "Gorzeń") wychodząc naprzeciw przyszłym pracodawcom, uruchomił klasę zawodówki w zawodzie kierowcy mechanika. Kto się skusi?

Zespół Szkół nr 2 w Wadowicach (popularny "Gorzeń") wychodząc naprzeciw przyszłym pracodawcom, uru

Po raz trzeci około trzydzieści uczniów z Technikum Logistycznego-mundurowego ZDZ z Andrychowa i Wadowic wykonało skok spadochronowy na lotnisku sportowym w Aleksandrowicach pod okiem doświadczonych skoczków.

Po raz trzeci około trzydzieści uczniów z Technikum Logistycznego-mundurowego ZDZ z Andrychowa i Wadow

Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marcina Wadowity w Wadowicach mogą zostać stypendystami  Funduszu Stypendialnego przy Fundacji Batorego. Wystarczy tylko złożyć wiosek.

Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marcina Wadowity

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty wręczył akt powołania dyrektorom, którzy zostali wybrani na te stanowiska w drodze konkursu na okres 5 lat. Jakie to nazwiska?

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty wręczył akt powołania dyrektorom, którzy zostali w

Już niedługo dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach lekcje przyrody odbywać będą w wyjątkowej scenerii ogrodu. Nie będzie to jednak zwykły ogród, a ogród doświadczeń ze ścieżką sensoryczną...

Już niedługo dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach lekcje przyrody odbywać będą w wyjątkowej s

Państwowa Szkoła Muzyczna w Wadowicach ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2017/18 do klas: fortepianu, skrzypiec, altówki, wiolonczeli, kontrabasu, gitary, fletu, klarnetu, oboju, fagotu, trąbki, puzonu, waltorni, tuby, eufonium, akordeonu oraz śpiewu solowego.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Wadowicach ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2017/18 do klas: fortepi

Chcesz stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny? A może już zacząłeś? Szukasz źródeł, dzięki którym lepiej poznasz rodzinne losy? Jeśli tak, to ten projekt jest skierowany właśnie do ciebie!

Chcesz stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny? A może już zacząłeś? Szukasz źródeł, dzięk

Działacz oraz prezes koła Wadowickiego Stowarzyszenia KoLiber Michał Bożydar Góra poprowadził w swoim dawnym gimnazjum w Tomicach lekcje dotyczące rotmistrza Witolda Pileckiego. Skąd taki pomysł?

Działacz oraz prezes koła Wadowickiego Stowarzyszenia KoLiber Michał Bożydar Góra poprowadził w swo

Pod patronatem wójta gminy Lanckorona w Izdebniku odbył się II Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Izdebniku. Wzięło w nim udział 150 uczniów z całej gminy. Organizatorzy wysłuchali 19 zespołów oraz 9 solistów.

Pod patronatem wójta gminy Lanckorona w Izdebniku odbył się II Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Izdeb