Wadowice otrzymają 5,5 mln zł dofinansowania unijnego na rozbudowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na terenie Parku Miejskiego w Wadowicach a także na przebudowę ulicy Chopina i Legionów, gdzie powstaną parkingi i ciąg pieszo-rowerowy.

Wadowice otrzymają 5,5 mln zł dofinansowania unijnego na rozbudowę infrastruktury turystycznej i rekre

Jak poinformował podczas posiedzenia Sejmu wiceminister środowiska Mariusz Gajda, w przyszłym roku rozpocznie się eksploatacja Zbiornika Wodnego Świnna Poręba.

Jak poinformował podczas posiedzenia Sejmu wiceminister środowiska Mariusz Gajda, w przyszłym roku roz

MSWiA chce usprawnić działanie służb ratunkowych, likwidując numery telefonów 997, 998 oraz 999 obsługiwane przez policję, straż i pogotowie, pozostawiając jeden numer alarmowy 112.

MSWiA chce usprawnić działanie służb ratunkowych, likwidując numery telefonów 997, 998 oraz 999 obs

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie gościł ze swoimi ekspertami na jubileuszu 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej. Po co?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie gościł ze swoimi ekspertami na jubileuszu 400-lecia Kalwarii

Setki pomysłów, które służyć będą mieszkańcom i zmienią oblicze regionu złożyli Małopolanie w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Obecnie trwa liczenie zgłoszonych inicjatyw. Ich ostateczną liczbę poznamy do końca tygodnia.

Setki pomysłów, które służyć będą mieszkańcom i zmienią oblicze regionu złożyli Małopolanie

Każdy kto ma odłożony choćby 1 grosz na koncie emerytalnym w ZUS, otrzyma wkrótce Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego. Warto do niej zajrzeć i sprawdzić wielkość odłożonych składek oraz wyliczoną hipotetyczną emeryturę.

Każdy kto ma odłożony choćby 1 grosz na koncie emerytalnym w ZUS, otrzyma wkrótce Informację o Stan

17 czerwca, w związku z masową wycinką drzewostanu w całej Polsce, weszły w życie nowe przepisy zaostrzające wycinkę drzew na prywatnej posesji.

17 czerwca, w związku z masową wycinką drzewostanu w całej Polsce, weszły w życie nowe przepisy zao

Do końca czerwca ma potrwać remont ulicy Słowackiego w Andrychowie. Prace za które miasto zapłaci 1,24 miliona złotych wykonuje firma Eurovia.

Do końca czerwca ma potrwać remont ulicy Słowackiego w Andrychowie. Prace za które miasto zapłaci 1,

W Polsce przybywa legalnie pracujących cudzoziemców. Składki odprowadzane od ich wynagrodzeń coraz szerszym strumieniem płyną do ZUS. Obecnie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zarejestrowanych jest ponad 330 tysięcy obcokrajowców.

W Polsce przybywa legalnie pracujących cudzoziemców. Składki odprowadzane od ich wynagrodzeń coraz sz

Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu karnego, która ma pomóc w efektywniejszym egzekwowaniu świadczeń alimentacyjnych oraz zapobiegać uchylaniu się od ich płacenia. MOPS w Wadowicach będzie teraz z urzędu kierował wniosku do organów ścigania o dłużniku zalegającymi z alimentami.

Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu karnego, która ma pomóc w efektywniejszym egzekwowaniu świadczeń

Starostwo Powiatowe w Wadowicach po prawie  7 latach w końcu sprzedało budynek byłego schroniska młodzieżowego w Lanckoronie. Kupił je prywatny nabywca za 375 tysięcy złotych.

Starostwo Powiatowe w Wadowicach po prawie  7 latach w końcu sprzedało budynek byłego schroniska mło

Prom "Drogowiec", który od ponad 10 miesięcy stał na brzegu Wisły i rdzewiał w końcu odpłynął na remont do stoczni remontowej. Ma wrócić na przeprawę w Spytkowicach pod koniec sierpnia.

Prom "Drogowiec", który od ponad 10 miesięcy stał na brzegu Wisły i rdzewiał w końcu odpłynął na

GDDKiA w przyszłym roku planuje przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 52 z ulicą Wałową i Wenecją. Ma tu być zmieniona geometria, wybudowane przejścia dla pieszych, oświetlenie i przebudowa sieci uzbrojenia terenu.

GDDKiA w przyszłym roku planuje przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 52 z ulicą Wałową i Wenec

Już od niedzieli (11.06) pociągi z Krakowa do Zakopanego pojadą krócej przez nową łącznicę w Suchej Beskidzkiej. Powstał tu także nowy przystanek. Inwestycja kosztowała 36 mln zł.

Już od niedzieli (11.06) pociągi z Krakowa do Zakopanego pojadą krócej przez nową łącznicę w Such

Przez cały maj do 20 doradców emerytalnych ZUZ po poradę zgłosiło się prawie 5 tys. osób. Zakład w dwóch swoich oddziałach testował rozwiązanie, które od 1 lipca wejdzie we wszystkich jednostkach ZUS, również w wadowickim.

Przez cały maj do 20 doradców emerytalnych ZUZ po poradę zgłosiło się prawie 5 tys. osób. Zakład

Policjanci zaprezentowali wizualizację nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Prezentuje się naprawdę imponująco. Zobaczcie!

Policjanci zaprezentowali wizualizację nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Prezentuj

ZUS wraz z PFRON będą współdziałać na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnością. Fundusz dodatkowo sfinansuje dostosowanie stanowisk pracy w ZUS do potrzeb niepełnosprawnych, co pozwoli zwiększyć zatrudnienie tej grupy osób.

ZUS wraz z PFRON będą współdziałać na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnością. Fundusz dod

Na drodze krajowej nr 52 w miejscowości Brody powstaną dwa nowe mosty. Zastąpią stare, mocno wyeksploatowane. Inwestycję wykona Firma Inżynieryjno-Budowlana F.I.B. TALAGA z Myślenic. Będzie to kosztować ponad 5 mln zł.

Na drodze krajowej nr 52 w miejscowości Brody powstaną dwa nowe mosty. Zastąpią stare, mocno wyeksplo

Gmina Wadowice rozpoczyna przygotowania do pozyskania funduszy na instalacje w domach ogniw fotowoltanicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło przy jednoczesnej ochronie środowiska.

Gmina Wadowice rozpoczyna przygotowania do pozyskania funduszy na instalacje w domach ogniw fotowoltanicz

Prom "Drogowiec" w Spytkowicach, który stoi od sierpnia 2016 roku na brzegu i niszczeje, wróci na wody Wisły. Powiat wadowicki rozstrzygnął przetarg na jego remont. Będzie to kosztować ponad 180 tysięcy brutto.

Prom "Drogowiec" w Spytkowicach, który stoi od sierpnia 2016 roku na brzegu i niszczeje, wróci na wody